Aplikacje mobilne w XXI wieku

Aplikacje mobilne w XXI wieku
Barbara Wieczorek
wrzesień28/ 2017

Tworzenie aplikacji mobilnych rozwinęło się bardzo mocno od czasów pierwszych, prostych programów, opartych o JAVĘ czy działających pod Symbianem. Wystarczy spojrzeć na dopracowane technologicznie gry, dostępne obecnie na nasze smartfony i porównać je z kultowym już wężem, znanym wszystkim z niezniszczalnej Nokii 3310 by przekonać się, że programowanie aplikacji mobilnych kilkanaście lat temu i w chwili obecnej to dwa zupełnie różne światy.

Nie tylko zabawa

Jakkolwiek nowoczesne gry mobilne oferują nierzadko grafikę, która tylko nieznacznie ustępuje konsolom, rozbudowaną fabułę i rozrywkę na najwyższym poziomie, aplikacje smartfonowe służą nie tylko do zabawy. Wystarczy wspomnieć dedykowane oprogramowanie, przeznaczone dla firm, z mobilnymi wersjami systemów CRM na czele. Kto choć raz miał do czynienia z pracą w charakterze handlowca w modelu B2B wie, jak wielkim ułatwieniem w pracy jest brak konieczności każdorazowego uruchamiania laptopa w celu np. założenia oferty czy wypełnienia kalendarza, zwłaszcza, gdy jesteśmy akurat w drodze do Klienta albo utknęliśmy w korku na autostradzie.

Kolejnym przykładem mogą być aplikacje przeznaczone do zarządzania budynkami, współpracujące z systemami BMS (Building Management System), czy umożliwiające zdalny monitoring działania maszyn i urządzeń. Większość nowoczesnych systemów jest kompatybilna z platformami mobilnymi, dzięki czemu nie ma konieczności przejechania 400 km by sprawdzić, co może być powodem złego działania bądź awarii. Tworzenie aplikacji mobilnych tego typu to domena wyspecjalizowanych firm.

Programowanie aplikacji mobilnych na zamówienie

Z pewnością nie jest to przedsięwzięcie, którego możemy podjąć się sami. Nawet jeżeli mamy ściśle określoną wizję tego, jak dane oprogramowanie miałoby działać, będziemy potrzebować pomocy wykwalifikowanych programistów. Na naszym rodzimy rynku działa wiele dobrych software house’ów, jeżeli ktoś więc obawia się konieczności współpracy z firmą zagraniczną, zdecydowanie nie ma takiej potrzeby. Jeżeli chodzi o aplikacje mobilne Katowice czy Gdańsk nie są pod żadnym względem gorsze od Nowego Jorku czy, dajmy na to Charlottesville.

Co więcej, zwłaszcza przy tworzeniu wszelakiego rodzaju aplikacji biznesowych powinniśmy pamiętać, że specyfikę lokalnego zdecydowanie lepiej zrozumie firma, która sama ma z nim do czynienia i sama się po nim porusza. W końcu prowadzenie biznesu w Polsce wygląda nieco inaczej niż w Kanadzie albo Francji. Dlatego też, jeżeli prowadzimy działalność, przykładowo, na Śląsku i chcemy zainwestować w spersonalizowane aplikacje mobilne Katowice wraz z okolicami powinny być naszym pierwszym wyborem.

Źródło artykułu: https://supportdevs.com/co_robimy/

https://news-man.pl/akcesoria-ulatwiajace-jazde-konna/ https://hcfsc.org/wsparcie-dla-rodzin-ile-wynosi-kindergeld/ https://centromor.com.pl/masci-koni-podstawowe-informacje/