Aranżujemy strefę przydomową

Barbara Wieczorek
listopad23/ 2019

Własna strefa relaksu to luksus, na który pozwala sobie coraz więcej z nas. Nie ma znaczenia czy posiadamy obszerny ogród, taras czy skromny balkon – każde z tych miejsc może być zaaranżowane w sposób interesujący i ciekawy, i oczywiście dopasowany do naszych potrzeb. Jakie meble i dodatki wybrać, aby cieszyć się wyjątkową aranżacją? O czym pamiętać podczas wyboru mebli?

W poszukiwaniu inspiracji na piękny zakątek wypoczynkowy

Jak zmienić zwykły ogród czy taras w miejsce wyjątkowe? Pierwszym krokiem powinno być poszukanie inspiracji i zastanowienie się, jakie meble spełnią nasze oczekiwania. Wchodząc na stronę jednego z topowych producentów znajdziemy gotowe propozycje z użyciem mebli producenta – takie aranżacje możemy skopiować idealnie na naszej przestrzeni wypoczynkowej.

Kupując meble ogrodowe pamiętajmy przede wszystkim o tym, aby były one odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Obecnie chętnie stosowane są aluminiowe stelaże malowane proszkowo, których zaletą jest wysoka odporność na wilgoć i pojawianie się ognisk rdzy. Takie stelaże są również bardzo lekkie, co przekłada się na całkowitą wagę mebla.

W ogrodach i na tarasach nie może zabraknąć elementu chroniącego nas przed słońcem. Wśród najchętniej kupowanych wymienia się parasole ogrodowe z licznymi punktami regulacji. Takie parasole tworzone są z tworzyw odpornych na ścieranie, wnikanie brudu, wilgoci. Z pewnością będą one cieszyć nasze oczy wiele lat.

Jakie meble ogrodowe kupić?

Wśród licznych propozycji producentów z pewnością warto zwrócić uwagę na klasyczne sofy narożne, na których bez trudu zmieści się kilkoro gości. Wiele osób wybiera kosz wiszący – to nietuzinkowy mebel, który pozwoli nam dosłownie bujać w obłokach! Dobrym rozwiązaniem dla osób ceniących wysoki komfort są leżanki ogrodowe.