Atmosfera w gabinetach masażu

Barbara Wieczorek
październik14/ 2018

Odpowiednia atmosfera stworzona na potrzeby gabinetów masażu podczas wykonywanych zabiegów jest podstawą. Klimatycznie przygotowany pokój, w którym prowadzone są fizykoterapie, to jeden z elementów wpływających na dobre samopoczucie podczas terapii zastosowanej w gabinecie.

Zarówno zapalone świece, relaksacyjna muzyka, ładny zapach rozprzestrzeniający się po pomieszczeniu, czy użyte olejki naturalne albo balsamy, to rzeczy, jakie wspierają aromatoterapię oraz innego typu terapie lecznicze w formie masażu.

Techniki używane podczas masażu ciała

Masaż klasyczny, relaksacyjny, typowo leczniczy albo drenaż limfatyczny, to zabiegi najczęściej wykonywane w gabinetach masażu. Techniki użyte podczas tego typu terapii różnią się nieco od siebie, głównie użytą siłą do ich wykonywania przez wykwalifikowanego masażystę. W zależności od tego, jaka część ciała jest masowana i z jakim problemem przychodzi klient wykonywane są względem tego zabiegi, jakie mają pomóc uporać się z problemem obrzęku ciała, bólu np. kręgosłupa, czy spiętych mięśni, albo wpłynąć na ogólny relaks odciążający znacznie umysł, jak i ciało od codziennych wytężonych wysiłków fizycznych oraz psychicznych.

Profesjonalnie wykonany masaż w gabinecie

Profesjonalnie wykonany masaż w salonie masażu, to podstawa do podjęcia decyzji o wyborze konkretnego zabiegu i masażysty, który wykona preferowany zabieg. Gabinet masażu jest wyposażony we wszelkie dodatkowe akcesoria i kosmetyki, które są wykorzystywane podczas terapii manualnej. Dzięki temu, wszelkie doznania podczas zabiegów są istną przyjemnością, a rezultat regularnych masaży może przynieść ulgę dla poddającego się nim pacjentowi.

Masaż dla przyjemności

Nie ma chyba takich osób, które nie preferowałyby masażu relaksacyjnego, masażu stóp, kręgosłupa, dłoni, łydek czy głowy i twarzy. Jest to na tyle przyjemny zabieg, że nawet niewykonany do końca dobrze pod kątem technicznym, czyli zrobiony w sposób amatorski, może przynieść i tak nie małą ulgę. Co więcej fachowo wykonany masaż relaksacyjny umożliwia specjaliście:
• stosownie wyciszyć pacjenta,
• złagodzić uczucie doskwierającego jemu bólu,
• wpłynąć na poprawę ukrwienia,
• wpłynąć na poprawę jego nastroju
• doskonale poprawić stan układu stawowo-kostnego.
Relaksacyjny masaż, to rodzaj masażu, który ma za zadanie wpłynąć na samopoczucie klienta. Gabinet masażu, w którym jest on oferowany stara się przygotować pomieszczenie tak, aby było one dodatkowym elementem uspokajającym emocje pacjenta.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Medica SPA