Biała sypialnia po skandynawsku

Barbara Wieczorek
styczeń24/ 2019

Styl skandynawski to jeden z najbardziej lubianych i najszybciej zyskujących stylów na popularności. Ten w białym wydaniu prezentuje się bardzo stylowo i oryginalnie a zestawienie pastelowych dodatków i drewnianych elementów wprowadza niepowtarzalny klimat. Poniżej prezentujemy zestawienie bieli z drewnem oraz ciekawy pomysł na białą sypialnię w stylu skandynawskim.

 

Biała sypialnia z drewnem

Jednym z ciekawszych połączeń białego koloru sypialni jest hybryda z drewnem. Jeśli będzie ono jasne lub jasno miodowego koloru wypadnie ono bardzo ciekawe. Styl skandynawski opiera się oprócz jasnych barw na drewnie, więc będzie ono pasowało zarówno do przewodniego białego motywu, jak i jasnych dodatków. Drewno to może znajdować się w nóżkach krzeseł czy łóżka, ramkach zdjęć na ścianach czy elementach komody lub szafy. Dobrym pomysłem jest również wstawienie drewnianych krzeseł zarówno brązowych i białych do takiej sypialni.

 

Prostota i jasne kolory towarzyszące

Styl skandynawski — nawet w połączeniu z bielą to również prostota i jasne kolory. Korzystając z tego modelu, możemy w białej sypialni ustawić małą sofę przed łóżkiem, która będzie materiałowa i np. jasnoniebieska. Pastelowe kolory możemy wykorzystać również np. w postaci tapicerowanych krzeseł czy ozdobnych półek na ścianie. Styl skandynawski połączyć z bielą możemy również prostymi formami. Ściany, podłogi czy sufity mogą być wykonane w białych lub innych pastelowych barwach, a meble, czy przedmioty takie jak łóżko oraz stół w innych. Z pewnością da to bardzo dobry efekt.