Biel w domu i ogrodzie

Biel w domu i ogrodzie
Barbara Wieczorek
kwiecień12/ 2017

Biały kolor dominuje ostatnio w stylizacjach wnętrzarskich i ogrodowych. Nic dziwnego, przecież biel jest piękna, dystyngowana i inspirująca. Zachodnioeuropejska symbolika tego koloru łączy go z czystością, doskonałością, duchowością. Mamy więc piękno wewnętrzne połączone z plastycznym. Osiągamy doskonałość, którą biel sama w sobie przywołuje.

Nowoczesne białe meble

Niezwykłą furorę robią białe meble pokojowe i kuchenne. Mogą one występować w wersji awangardowej. Są wówczas minimalistyczne, a ich elegancja i design wynika z piękna samej wyeksponowanej formy. Nowoczesność lubi kontrasty na różnych płaszczyznach, także kolorystycznych, a biel doskonale się do tego nadaje. Białe meble z czarnymi elementami to propozycja współczesna. Białe komody czy szafy zestawione z ciemnym kompletem wypoczynkowym także stworzą olśniewający efekt kontrastu.

Biel lubi też dopełnienie w postaci szkła. Dlatego białe szafy z witrynami czy stoliki z blatami ze szkła – wyglądać będą wyrafinowanie i nowocześnie. W salonie w klasycznym stylu znajdziemy raczej meble w kolorze drewna. Białe meble tworzą nowoczesny charakter przestrzeni pokojowej.

Białe meble w kuchni

Biel w kuchni natomiast może oznaczać awangardowy design albo rustykalne stylizacje, które pomogą nam stworzyć meble w stylu skandynawskim czy  prowansalskim. Drewniane szafki kuchenne, stół i krzesła – a do tego folklorystyczne nawiązania w postaci kolorowych wzorów na obrusie, zasłonach, kubkach. Biel w przestrzeni kuchennej daje wiele możliwości.

Białe meble ogrodowe

Coraz chętniej też wybieramy białe meble ogrodowe. Pozwalają nam one tworzyć dowolne aranżacje na tarasie czy na patio. Prezentują się elegancko i świetnie komponują się z otaczającą zielenią. Równoważą też szaleństwo kolorystyczne najbardziej kolorowego ogrodu.

https://goforthegoldcps.org/bezpieczenstwo-w-lancuchu-produkcji-zywnosci/ https://ecceo13-iof.org/parasole-i-pergole-ogrodowe-ktore-z-nich-okaza-sie-lepsze/ https://inveno.com.pl/system-zarzadzania-jakoscia-wyrobow-medycznych-czyli-jak-wdrozyc-iso-13485-w-przedsiebiorstwie/