Buty rowerowe

Barbara Wieczorek
styczeń06/ 2019

Buty rowerowe spd mają sztywniejsze podeszwy niż przykładowo buty sportowe lub buty do biegania. Sprawia to, że ​​wygodniej jest nimi pedałować. Sprawdźmy zatem, co jeszcze mają w sobie buty spd.

Co musisz wiedzieć o obuwiu rowerowym spd?

Buty typu SPD mają małą klamrę wpuszczoną w podeszwę. Są łatwiejsze w użytkowaniu niż buty do wyścigów drogowych. Oprócz tego pedały rowerowe są zazwyczaj dwustronne, dlatego więc łatwiej się do nich dopasować. Buty do wyścigów drogowych mają sztywne, gładkie podeszwy z gwintowanymi otworami na klamrę, która idealnie wpasowuje się w mechanizm mocowania na odpowiednim pedale. Buty rowerowe spd są wydajne i bezpieczne. Nie zaleca się jednak ich do noszenia na co dzień, poza jazdą na rowerze.

Jak dobrać rozmiar buta rowerowego spd?

Koniecznie wybierz buty rowerowe, które pasują wygodnie od samego początku. Ze względu na sztywne podeszwy, buty które nie są wygodne początkowo mają małe szanse na rozchodzenie w późniejszym etapie też nie jest to w pełni możliwe. We wszystkich butach które przymierzasz, ważne jest aby pozwolić Twojej stopie na to, aby palce u nóg miały wystarczająco dużo miejsca – dokładnie tak, abyś mógł lekko nimi poruszać. Czubek buta powinien być wygodny i podparty, a pięta nie powinna przesuwać się w górę ani w dół.Podczas pierwszej jazdy w Twoich nowych butach rowerowych, możesz poczuć pewny poślizg w pięcie. Jest to zazwyczaj spowodowane sztywnością podeszwy, która ma na celu podtrzymywanie stopy w stabilnej pozycji podczas jazdy na rowerze. Jeśli uważasz, że złe dopasowanie powoduje poślizg, spróbuj mniejszego rozmiaru. Jeśli sytuacja będzie się powtarzać, należy poszukać innego modelu buta.Buty rowerowe w sprzedaży oznaczane są w rozmiarach amerykańskich lub europejskich, w zależności od producenta.

Jak zadbać o buty rowerowe spd?

Buty należ utrzymywać w czystości dlatego przecieraj je wilgotną ściereczką lub szmatką po jakimkolwiek zabrudzeniu. Do uporczywych zabrudzeń używaj pędzelka połączonego z ciepłą wodą i odrobiną mydła. Prosta pielęgnacja dużo daje, gdy usuwamy brud w pierwszych dniach po zabrudzeniu.Po czyszczeniu należy je osuszyć. To samo tyczy się, kiedy wracamy z deszczowej pogody, zatem dokładnie osusz mokre buty. Zrób to najlepiej suchym ręcznikiem papierowym. Wyjmij wkładki, aby można było je wysuszyć oddzielnie.Mimo wszystko najskuteczniejszym sposobem suszenia mokrych butów jest użycie suszarki do obuwia. Zasada działania jest niezwykle prosta, a mimo to nie zniszczy naszego obuwia, ponieważ suszarka ta wykorzystuje ciepły, delikatny przepływ powietrza, aby wysuszyć buty w ciągu kilku godzin. Inną metodą jest włożenie zgniecionej gazety do środka obuwia. Pozwól im poleżeć przez noc, a następnie usuń gazetę z rana tuż po tym, jak wchłonęła resztki wilgoci z twoich butów. W zależności od ilości wilgoci, możesz wymienić papier po kilku godzinach, aby przyspieszyć proces suszenia.

Dzięki powyższym poradom, wiesz już co nieco o butach rowerowych spd, wiesz jak dobrać rozmiar oraz jak je pielęgnować! Pozwoli Ci to na dobór dobrego obuwia, a zarazem będziesz wiedział jak o nie zadbać!

Więcej informacji znajdziesz na stronie Buty rowerowe spd

Mała łazienka – inspiracje https://gla-missions.org https://motoryzacja.interia.pl/artykul-sponsorowany/news-kiedy-ubezpieczenie-oc-odnawia-sie-automatycznie