Ciesz się swoim ogrodem również w nocy!

Barbara Wieczorek
maj21/ 2019

Kto z nas nie kocha spędzać ciepłych, letnich wieczorów na tarasie? Dzięki starannie dobranemu wyposażeniu ogród może stać się w pełni funkcjonalnym miejscem odpoczynku również po zmroku i w czasie chłodniejszych dni. Co warto mieć  na swoim tarasie, aby móc cieszyć się ogrodem niezależnie od okoliczności? Sprawdź!

Zadaszenie ze zintegrowanym oświetleniem

Coraz większa rzesza miłośników odpoczynku na świeżym powietrzu rezygnuje z klasycznych parasoli przeciwsłonecznych na rzecz całorocznych zadaszeń. Ogromną popularnością cieszą się metalowe pergole – wolnostojące lub przyścienne konstrukcje ze składanym dachem. Czołowi producenci wysokiej klasy pergoli oferują nowoczesne modele, które można poszerzać o dodatkowe elementy – szklane, przesuwne zabudowy, system zintegrowanego oświetlenia LED czy rolowane przesłony. Nowoczesna pergola poszerzona o dodatki może z powodzeniem zastąpić klasyczny ogród zimowy.

Promiennik podczerwieni

Wieczorny chłód już nigdy nie zamknie Cię w czterech ścianach! Prostym sposobem na podgrzanie atmosfery na tarasie jest zamontowanie pod sufitem promiennika podczerwieni. Niewielkie urządzenie na pierwszy rzut oka przypomina klasyczną lampę. Jednak promiennik generuje nie tylko światło, ale również przyjemne ciepło zbliżone do efektu naturalnych promieni słonecznych. Innowacyjny sprzęt to niepozorny element, który znacząco podniesie komfort odpoczynku w ogrodzie.

Lampa rattanowa – kropka nad „i”

Niepowtarzalny klimat tarasu tworzą dodatki. Dekoracyjnym i funkcjonalnym akcentem, który rozjaśni mrok i stworzy na patio romantyczny klimat, będzie lampa rattanowa. Wyplatane z naturalnego surowca dodatki doskonale będą komponować się zarówno z rustykalnymi meblami, jak i wyposażeniem o bardziej nowoczesnym charakterze.

https://arenahp.com http://okna-renoma.pl https://mtsolutions.com.pl