Co na ściany i podłogi w łazienkach?

Co na ściany i podłogi w łazienkach?
Barbara Wieczorek
styczeń10/ 2020

Materiałem, który od lat cieszy się ogromną popularnością do wykończenia łazienki są płytki ceramiczne. Są one odporne na wodę, łatwo też można utrzymać je w czystości. Bogate wzornictwo, mnóstwo kolorów i rozmiarów sprawiają, że bez trudu można dopasować płytki do łazienki w każdym stylu.

Małe, kwadratowe płytki to rozwiązanie klasyczne. Powierzchnię wyłożoną takimi płytkami można urozmaicić wybierając interesujący dekora. Coraz częściej w łazienkach pojawiają się płytki w większych rozmiarach. Warto wiedzieć, że na ścianach można układać każdy rodzaj płytek ceramicznych, ale na podłogach tylko te płytki, które są specjalnie przeznaczone na podłogi. Klasyczna terakota oraz gres są twardsze od płytek ściennych, są od nich także bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne. Wybierając podłogowe płytki do łazienki należy zwrócić uwagę na ich klasę ścieralności. Najlepiej sprawdzają się płytki, które mają III lub IV klasę ścieralności. Płytki na podłodze w łazience nie powinny też być śliskie.

Bogata oferta płytek

Salon Mera oferuje bogatą oraz zróżnicowaną ofertę płytek łazienkowych ściennych oraz podłogowych. Niezawodna jakość oraz wyjątkowe wzornictwo to główne cechy naszych produktów.

https://beesafe.pl/porady/mandat-z-fotoradaru/ https://infowiesci.com.pl https://redturtlemusic.com