Czu warto lokować pieniądze w działki inwestycyjne?

Barbara Wieczorek
kwiecień10/ 2018

Inwestowanie zarobionych pieniędzy to jeden ze sposobów na ich efektywne pomnażanie. Rynek nieruchomości to stale dobry pomysł na lokowanie kapitału. Nie tylko warto kupić na mieszkanie pod wynajem w atrakcyjnej lokalizacji, ale także mieć na uwadze działki inwestycyjne w obrębie aglomeracji śląskiej, na których można zarabiać na różne sposoby. Metody pomnażania kapitału będą zależały między innymi od zasobności portfela, ale także od tego, czy osoba nabywająca taką nieruchomość ma ochotę coś na niej budować, czy sprzedać ziemię z zyskiem.

Sprzedaż działek inwestycyjnych

Chociaż ilość działek inwestycyjnych w atrakcyjnych pod względem biznesowym lokalizacjach w obrębie aglomeracji śląskiej stale spada, szczególnie w niektórych rejonach Polski, w dalszym ciągu warto mieć oczy i uszy otwarte na oferty sprzedaży rozległych gruntów w atrakcyjnej cenie. Z roku na rok ich wartość rośnie o jakieś 2%. Można więc się spodziewać, że dziś kupiona działka inwestycyjna, za kilka lat zyska znacznie na wartości i na jej sprzedaży można będzie dość dobrze zarobić.

Nie trzeba jednak czekać kilku lat. Niekiedy dobrym pomysłem jest zakup dużej działki komercyjnej i podzielenie jej na dwie czy trzy mniejsze. Wtedy od razu można spieniężyć ziemię i sporo zarobić, zaś inwestorzy będą mogli zbudować na niej trzy niezależne biznesy. Oczywiście przed poczynieniem takich kroków trzeba się upewnić, że będzie to dobrą opcją w danej okolicy i na określonej wielkości działce.

Zakup ziemi pod biznes

Działki inwestycyjne często kupuje się nie po to, by czekać aż ich ceny wzrosną i ponowne sprzedać, lecz by po prostu budować na nich dobrze prosperujący biznes. W tym względzie liczy się lokalizacja oraz zapotrzebowanie na konkretny rodzaj usług czy towarów w miejscu, gdzie ma stanąć jakikolwiek obiekt.

Przed zakupem ziemi pod działalność należy sprawdzić, czy wielkość działki jest wystarczająca do konkretnego celu biznesowego, a także, czy można na niej prowadzić określony rodzaj firmy.

Czy ziemia to dobra lokata?

Wszystko wskazuje na to, że w ciągu następnych lat, działki inwestycyjne będą cały czas dobrym pomysłem na ulokowanie pieniędzy, nawet tych pozyskanych z kredytu. Podaż ziemi na Śląsku maleje, zaś popyt na nią rośnie.

Działki są naturalnym dobrem. Ilości dostępnej pod biznes ziemi nie da się zwiększyć, zaś jeszcze wielu inwestorów poszukuje dla siebie wymarzonej lokalizacji. Opłaca się więc kupić działkę i czekać na kontrahenta z zasobnym portfelem.

Artykuł powstał we współpracy z GTB Invest – działki inwestycyjne

Jak zrobić stolik na laptopa LATINA NOTODO Meble w stylu angielskim Kuchnia zabudowana