Czym jest polip na pęcherzyku żółciowym?

Czym jest polip na pęcherzyku żółciowym?
Barbara Wieczorek
marzec16/ 2021

Polip na woreczku żółciowym jest niewielkim uwypukleniem błony śluzowej tego narządu do wewnątrz. W większości przypadków, bo aż 83 procent jego rozmiar nie przekracza 5 milimetrów. Polipy w pęcherzyku żółciowym najczęściej wypełnione są cholesterolem, a te są całkowicie niegroźne. Natomiast oprócz tych niegroźnych wyróżnia się jeszcze inne rodzaje zmian. Według klasyfikacji stworzonej w 1970 roku, guzki tego typu podzielić możemy na: polipy cholesterolowe, polipy zapalne, rozrosty gruczołowe i gruczołowo-mięśniowe, gruczolaki oraz nowotwory pęcherzyka żółciowego.

Objawy polipów na woreczku żółciowym

Niestety objawy polipów na woreczku żółciowym w większości przypadków nie występują w ogóle. są nie zauważalne albo mało specyficzne. W niektórych przypadkach jednak mogą pojawić się takie dolegliwości jak dyskomfort i ból w prawym nadbrzuszu, wzmagający się po jedzeniu ewentualne nudności oraz wymioty.

Oferta szpitala chirurgicznego Medfemina

Szpital Medfemina to godna polecenia placówka we Wrocławiu. Kadrę medyczną Medfemina tworzą doświadczeni chirurdzy, którzy mają ogromne doświadczenie oraz wiedzę. Sprawdź ofertę – chirurg we Wrocławiu.