Dlaczego warto kupić narty po sezonie?

Barbara Wieczorek
marzec12/ 2019

Sprzęt sportowy nigdy nie należał do tanich, ale teraz, gdy coraz więcej ludzi pragnie żyć aktywnie, a na ruch jest po prostu moda, sportowe wyposażenie kosztuje jeszcze drożej. Dlatego właśnie dobrze jest kupować po sezonie, kiedy ceny topnieją. Rzeczy takie jak narty, wiązania i buty narciarskie nie stracą na aktualności w ciągu kilku miesięcy.

Narty Kraków

Narty to naprawdę spory wydatek, chociaż nie zmienia się ich co roku, wraz z rozwojem zamiłowania do tego sportu chce się mieć nowe modele. Poza nartami zjazdowymi można przecież korzystać też z nart biegowych lub skiturowych. Kto zatem pragnie mieć naprawdę bogate wyposażenie, najlepiej niech kupuje narty na posezonowych wyprzedażach. Kiedy jest zatem najlepszy moment? Zwykle ceny stają się przystępne już w lutym, ale prawdziwe atrakcyjne obniżki przynosi marzec oraz kwiecień. To właśnie wtedy sklepy sportowe zmieniają ekspozycję promują inny sprzęt, a wyposażenie potrzebne do sportów zimowych przeceniają.

Narty Kraków – jaki model wybrać?

Jaki zatem wybrać model nart, jeżeli ceny wszystkich są tak bardzo przystępne? Wszystko zależy od umiejętności oraz preferowanego sposobu spędzania czasu na nartach. Jeżeli ktoś doskonale radzi sobie już na nartach zjazdowych oraz biegowych, ciekawym uzupełnieniem ekwipunku mogą być narty skiturowe. Narciarstwo skiturowe staje się w Polsce coraz bardziej popularne i dlatego też przygotowywanych jest coraz tras. Na nartach skiturowych można zarówno biegać, jak też po delikatnym przekształceniu – zjeżdżać.

Więcej informacji znajdziesz na stronie narty kraków -agasport.com.pl.

Akcesoria do nart

Gdy ceny maleją, dobrze jest też wyposażyć się w inne akcesoria niezbędne do jazdy na nartach. Zawsze jednym z droższych wydatków są buty oraz wiązania, korzystając z posezonowej wyprzedaży można kupić je w doskonałych cenach. Nawet takie drobnostki jak okulary narciarskie czy rękawice, które w środku sezonu zwykle kosztują nawet kilkaset zł, wczesną wiosną można kupić w bardzo atrakcyjnych cenach. To za ten doskonały czas na zaopatrzenie tak naprawdę całej rodziny, jeżeli również najmłodsi członkowie są miłośnikami.

Gdzie na narty w marcu?

Posezonowe wyprzedaże wcale nie oznaczają, że sprzęt trzeba ukryć głęboko w szafie i czekać z nim aż do późnej jesieni. Jeszcze w bardzo wielu miejscach panują naprawdę dobre warunki dla narciarzy, mam sporo osób decyduje się też na urlop i wyjazd na narty na przykład w Alpy. W marcu czy kwietniu ceny wyjazdów drastycznie spadają, dlatego jeżeli kogoś nie stać na wyjazd w środku sezonu, wczesna wiosna będzie doskonałym momentem.