Dlaczego warto malować silnik?

Dlaczego warto malować silnik?
Barbara Wieczorek
kwiecień25/ 2017

Posiadanie atrakcyjnego samochodu to marzenie każdego miłośnika motoryzacji. Nie każdy jednak pamięta, aby tak samo jak o karoserię dbać również o wnętrze auta. Bynajmniej nie chodzi tutaj o tapicerkę na fotelach, lecz o to co jest pod maską.

Renowacja silnika

Regularna renowacja tego co pod maską przy użyciu farby do silnika to coś, o czym nie powinien zapominać żaden właściciel samochodu. Silnik cechuje się tym, że nieustannie jest gorący. Oczywiście, tym jest cieplejszy im częściej używany. Gorąca temperatura prowadzi natomiast do niszczenia farby. Dlatego też, każdy silnik, a zwłaszcza ten często używany, wymaga malowania farbą do silnika przynajmniej raz na kilka lat.

Wydaje się, że malowanie silnika co kilka lat zwykle jest wystarczające. Nie mniej jednak czasami farba do silnika schodzi z niego zdecydowanie szybciej. Zdarza się też, że jest tak dobra, że trzyma się dłużej. Najlepiej więc po prostu optycznie ocenić jak wygląda silnik. Jeśli nie widać na nim śladów farby lub są tam tylko jakieś jej resztki należy podjąć się malowania.

Kto powinien malować silnik?

Oczywiście, pozostaje jeszcze pytanie kto powinien malować silnik. Czy powinien robić to lakiernik? Czy może jednak można zabrać się za to samemu? Okazuje się, że odpowiedź nie jest tak oczywista. Wielu amatorów daje sobie radę z malowaniem silnika. Z drugiej strony wydaje się jednak, że doświadczony lakiernik, który pomalował już nie jeden silnik lepiej sobie radzi z pędzlem i farbą.

Warto też zawsze zastanowić się nad swoją wiedzą na temat silników i ogólnie samochodów. Im jest ona większa tym więcej przemawia za tym, aby renowacją silnika zająć się samodzielnie. Farba do silnika może wydawać się prosta do nałożenia nawet dla osoby, która nie jest specjalistą w dziedzinie motoryzacji. Kłopoty jednak pojawiają się, jeśli chodzi o czynności poboczne takie jak wyjęcie silnika lub też jego rozkręcenie.

Motocykl i samochód – jakie są różnice w malowaniu silnika?

Wydaje się, że nie ma zbyt wielu różnic jeśli chodzi o malowanie obu tych pojazdów. Jedyną znaczącą różnicą zdaje się być obowiązek prawie całkowitego rozłożenia silnika motocyklu przed użyciem farby do silnika. Z drugiej jednak strony, w przypadku malowania silnika w aucie również czasem okazuje się być to konieczne.

Niewątpliwie, jeśli podejdzie się do sprawy na poważnie można samodzielnie pomalować silnik. Trzeba jednak być precyzyjnym i uważnym, aby ciężka praca przyniosła pożądane rezultaty.

Farbę do silnika kupisz na Lakiery24.com

https://digital-system.pl/oboz-dla-mlodych-ludzi/ https://www.gama-sklep.com.pl/a/179-kuchnia-w-stylu-nowojorskim https://eltying.com.pl/normy-dla-wyrobow-medycznych/