Do It Yourself – urodziny dla dzieci

Barbara Wieczorek
grudzień12/ 2018

Dla każdego dziecka, dzień jego urodzin jawi się jako coś wyjątkowego. Rodzice skaczą wokół malucha i próbują spełnić każdego jego życzenie. Nic dziwnego – po części jest to także ich święto.

Urodziny dziecka – wersja bardziej oficjalna

W większości rodzin, uroczystości związane z urodzinami najmłodszych członków, odbywają się w gronie babć, dziadków, wujków i ciotek. Tradycyjnie stawia się ciasto i raczej nie szaleje przesadnie z ozdobami. Aby jednak nadać imprezie charakteru, warto zadbać o odrobinę dziecięcej rozrywki – pozwolić maluchom na puszczanie baniek mydlanych. Dobrym pomysłem będzie również zaangażowanie całej rodziny w jakąś grę, np. kalambury. Urodziny dla dzieci, podczas których śmieje się cała rodzina to najlepszy sposób na wspaniałe wspomnienia – w końcu najcenniejszym prezentem dla jubilata jest czas, który możemy z nim spędzić.

Warto zapewnić maluchowi swobodę i pozwolić mu samodzielnie wybrać kiedy i gdzie będzie siedział, żeby mógł w spokoju dzielić radość chwili z całą rodziną.

Urodziny w gronie małych znajomych

Organizacja urodzin dla dzieci, podczas których gośćmi są koleżanki i koledzy z przedszkola lub klasy malucha, to nie lada wyzwanie. W tym przypadku bez odpowiedniej oprawy się nie obędzie. Zacznijmy od oprawy – urodziny dla dzieci wymagają odpowiedniego tematu, najczęściej związanego z bohaterami najbardziej lubianych aktualnie bajek (a to się zmienia z roku na rok!).

Wybór menu wymaga korelacji z tematem przewodnim oraz wyczucia – niestety, dzieci zwykły wybrzydzać i nawet jeśli zdecydujemy się na fikuśne potrawy, warto aby w szafce czekał zapas „pewniaków” – ulubionych chrupek, ciastek i soczków. Dzięki temu, nikt nie wyjdzie z imprezy głodny.

Ostatnim elementem idealnej organizacji urodzin dla dzieci, jest zabawa. Nawet jeśli na co dzień cechuje nas dość restrykcyjne podejście do szaleństwa w domu, nie będziemy mieli szans przeciwstawić się grupie 5-ciolatków. Warto zawczasu więc zaplanować budowę „bazy” na środku salonu lub ubezpieczyć odpowiednie kryjówki do chowanego.

Urodziny dla dzieci – czas dla rodziny

Spędzając urodziny z córką lub synem, warto przede wszystkim pamiętać o jej/jego potrzebach i pilnować, aby ten czas upłynął w radosnej atmosferze. W końcu to jedne urodziny bliżej, do momentu w których nasz maluszek przestanie mieścić się w nasze ramiona!

Artykuł przygotowany we współpracy z Uniwersytetem Rozwoju