Dobrej jakości drzewo oliwne w Twoim domu

Barbara Wieczorek
sierpień09/ 2017

Jeśli myślisz o urządzeniu mieszkania w stylu śródziemnomorskim, mamy dla Ciebie doskonałą wiadomość – to bardzo oryginalny, ciekawy styl, który nigdy Ci się nie znudzi i zawsze będzie budził zachwyt Twoich gości! Wystarczy, że do odpowiedniej aranżacji mieszkania dodać kilka śródziemnomorskich roślin, które dodadzą mu lekkości, świeżości i naturalności. Drzewo oliwne jest idealnym kandydatem do tego, by zagościć w Twoim domu na stałe!

Jak dobrze wyhodować drzewko?

Drzewo oliwne jest idealne do umieszczenia zarówno na balkonie lub tarasie, jak i wewnątrz domu. Należy tylko zadbać o to, by było wyeksponowane na słońce, w tym również o to, by nie zasłaniać mu dostępu do słońca grubymi zasłonami i firanami. Donica z drzewem powinna stać bezpośrednio przy oknie, a nie jedynie w jego pobliżu – wówczas ma szanse, by znaleźć w Twoim domu warunki najbardziej zbliżone do naturalnych, południowych, i może nawet zaowocować.

Dobry wybór sadzonki

Najlepszym wyborem są drzewa sadzone, a nie wyhodowane dziko, na przykład z pestek. Kupując drzewko w sklepie ogrodniczym zapytajmy o ten aspekt, by mieć pewność, że nabywamy drzewko szlachetne. Dzięki temu po zapewnieniu mu odpowiednich warunków będzie rodziło piękne, białozielonkawe kwiaty o lekko miodowym zapachu i mocne, twarde listki o ciemnozielonym kolorze.

Pielęgnacja – jakie nawozy wybrać?

Zarówno drzewa oliwne hodowane w domu, jak i na zewnątrz, będą wymagały odpowiedniej pielęgnacji i regularnego nawożenia. Pamiętajmy, by raz do roku przesadzić drzewko oliwne do większej donicy, by zapewnić jego korzeniom swobodę rozrastania się – bowiem ta roślina musi mieć dobrze rozbudowany system korzeniowy, dzięki któremu jest w stanie przetrwać susze i nie wymaga tak częstego podlewania. Podlewany drzewo dopiero wtedy, gdy wierzchnia warstwa ziemi przeschnie, nie wolno tego robić zbyt często, by uniknąć nadmiernego nawodnienia. Podlewany zaś tylko nieznacznie – warto zakupić specjalne systemy zapobiegające odkładaniu się nadmiaru wilgoci w ziemi, a także dobrą ziemię, która utrzymuje wilgoć tylko na takim poziomie, jaki jest niezbędny dla naszego drzewka. Swobodnie można pozostawić podlaną roślinę i wyjechać na dwutygodniowy urlop – na pewno sobie poradzi bez wody. Jeśli chodzi o nawozy, używajmy tych przeznaczonych do roślin śródziemnomorskich, w postaci żelu. Nawóz taki stosuje się od kwietnia do października, co dwa tygodnie. Drzewo oliwne nie jest bardzo wymagające w pielęgnacji, jednak należy uważać na to, by stworzyć mu warunki identyczne do tych naturalnych.

Zapraszam po więcej informacji na stronę drzewo oliwne – Tropiart.

https://constitutionfair.org https://partyhatsforgrownups.com Białe meble kuchenne z połyskiem