Dobry spray sposobem na świeży oddech

Barbara Wieczorek
październik13/ 2018

Problemy ze świeżym oddechem to zmora wielu z nas. Często nawet nie zdajemy sobie sprawę z problemu, a gdy już do tego dochodzi, nie do końca wiemy, jak sobie z nim skutecznie poradzić. Do tego dochodzą sytuacje, kiedy po prostu nie mamy możliwości użyć płynu czy pasty do zębów i potrzebujemy alternatywy. Czy spray do ust faktycznie spełni swoją rolę?

Skąd bierze się nieświeży oddech?

Podstawowymi związkami chemicznym odpowiedzialnym za nieświeży oddech (halitozę) są lotne związki siarki. Powstają one z bakterii beztlenowych, które dostają się do naszego układu pokarmowego i jamy ustnej wraz z resztkami pokarmu. Związki siarki tworzą się najczęściej tuż za językiem, a więc w miejscu, do którego stosunkowo rzadko docieramy np. szczoteczką do zębów. Innym powodem nieświeżego oddechu są wszelkie choroby przyzębia i samych zębów – paradontoza, próchnica i inne. Duży wpływ na nasz oddech ma, poza higieną jamy ustnej, nasza dieta. Jeśli nie żałujemy sobie czosnku, cebuli i innych aromatycznych składników, to z pewnością świeżość naszego oddechu na pewno ucierpi. Pytanie, czy spray do ust jest w stanie nam pomóc?

Właściwości sprayów do ust

Najważniejszą funkcję sprayu jest jego działanie antybakteryjne. To w końcu wspomniane bakterie beztlenowe produkują związki siarki, przez które nasz oddech nie jest świeży. Większość sprayów, w tym oferowane przez SwissDent, Buccotherm czy UltraDex mają w swoim składzie substancje antybakteryjne. Najczęściej jest nią aktywny tlen, który działa niszcząco na wspomniane bakterie. Drugim ważnym aspektem sprayów jest ich działanie odświeżające. Samo wyeliminowanie bakterii to nie wszystko, zależy nam w końcu na świeżym oddechu przed np. ważnym spotkaniem. Spraye wymienionych producentów najczęściej mają w swoim składzie odświeżający mentol lub eukaliptus oraz dodatki aromatycznej cytryny i są pozbawione alkoholu, co jest niezwykle ważne. Pozwalają to zachować świeży oddech na dłużej. Pamiętajmy przy tym, iż spray nigdy nie zastąpi prawidłowej higieny jamy ustnej, czyli mycia zębów, nitkowania i płukania.

Jak stosować spray do ust?

Małe wymiary opakowania sprawiają, iż spray możemy zabrać ze sobą wszędzie – jest bardzo poręczny i łatwy w użyciu. Wystarczy prosta aplikacja doustna i gotowe! Niektóre produkty mają dodatkowe właściwości wybielające, co jednak nadal nie czyni z nich alternatywę dla mycia zębów, a jedynie środek awaryjny, gdy nie mamy możliwości wyszczotkowania jamy ustnej. Możemy go stosować jako środek zapobiegawczy – nigdy jako podstawowe lekarstwo na halitozę.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.profimed.com/plyny-do-ust-naturalne-spraye-c4135

https://handbagmonster.com/kask-do-jazdy-konnej-o-czym-nalezy-pamietac/ https://digital-system.pl/oboz-dla-mlodych-ludzi/ http://d41teachers.org/nowoczesny-kask-jezdziecki/