Duże zainteresowanie nowoczesnymi domami drewnianymi

Barbara Wieczorek
kwiecień20/ 2018

Konstrukcje szkieletowe coraz częściej pojawiają się w polskiej przestrzeni architektonicznej – takie budowle wznosi się szybko, są znacznie tańsze niż klasyczne domy murowane. Czy taka inwestycja pozwoli nam mieszkać komfortowo? Warto zainteresować się tym tematem i dowiedzieć, jakie propozycje przygotowały dla nas firmy budujące domy z drewna.

Nowoczesne budownictwo i powrót do natury

Wykorzystanie drewna we wznoszeniu domów nie jest niczym nowym – drewno od wieków stanowiło jeden z podstawowych materiałów budulcowych. Dzisiaj rola drewna zmieniła się diametralnie, a budowanie z niego domów pozwala na znaczne ograniczenie zarówno czasu budowy, jak i samych kosztów. Domy w konstrukcji szkieletowej najpowszechniejsze są w krajach Skandynawskich oraz w Kanadzie, zdobywają jednak coraz większe uznanie również w Polsce. Czy w przypadku nowoczesnych domów drewnianych możemy liczyć na intersujące projekty? Zdecydowanie tak – firmy takie jak mawit.com.pl zaproponują nam projekty przestronnych domów jednorodzinnych piętrowych praz parterowych z możliwością zabudowania poddasza. Uwagę przykuwa to, że każdy z projektów odznacza się dużym przeszkleniem budynku. Oznacza to, że do wnętrza wpadać będzie dużo naturalnego światła. Wpłynie to na komfort i poziom zadowolenia użytkowników. Jednocześnie trzeba przyznać, że domy w technologii szkieletowej budowane są zgodnie z zasadami budownictwa pasywnego.

Dlaczego tak wiele osób decyduje się na dom z drewna?

Przede wszystkim doskonale nawiązuje on do mody na ekologiczny styl życia. Ważne jest także to, że jego budowa może być o 35% tańsza niż w przypadku domu murowanego o podobnej kubaturze. Ile trwa budowa domu z drewna? W zależności od tego w jakim stanie ma być oddany jest to od 2 do 8 miesięcy.