Idealne miejsce na rodzinną uroczystość – jakie miejsce wybrać?

Idealne miejsce na rodzinną uroczystość – jakie miejsce wybrać?
Barbara Wieczorek
maj12/ 2017

Coraz częściej decydujemy się, że rodzinne uroczystości, takie jak komunie święte czy urodziny, nie będą organizowane w domach, ale w restauracjach. To niewątpliwie oszczędność naszego czasu – zamiast poświęcać cały dzień na przygotowania stołu i mieszkania możemy spokojnie spędzić ten czas w gronie bliskich – wszystkim zajmie się za nas manager restauracji oraz obsługa. Jak rezerwować takie miejsca? Na co zwracać szczególną uwagę?

Wybór lokalu – rozmowa z managerem, detale

Szukając idealnego miejsca na dana uroczystość zwracajmy uwagę przede wszystkim na położenie. Dla wielu z nas głównym atutem jest bliskość od domu czy kościoła. Przygotujmy się także na rozmowę z managerem Sali. Dotyczyć będzie ona daty, ilości gości, godzin przyjęcia oraz oczywiście cateringu. Decydując się na popularny lokal musimy liczyć się z tym, że wolne terminy mogą być odległe. Jeśli jednak uda nam się znaleźć dogodny dzień miejmy przy sobie gotówkę, aby wpłacić zaliczkę – jest to potwierdzenie rezerwacji. Resztę kwoty za przyjęcie możemy zapłacić nawet w dniu uroczystości. Musimy także ustalić godzinę przyjęcia – to oczywiście zależne jest od rodzaju uroczystości. Komunie organizuje się w godzinach 12-18, urodziny i rocznice 15-22. Każda godzina poza ustalony grafik będzie dodatkowo płatna. Szukając lokalu możemy także kierować się sąsiedztwem – wiele eleganckich hoteli z salami restauracyjnymi jak np. Hotel Lord położonych jest w pobliżu jezior, lasów. O ofercie tego konkretnego hotelu poczytać można na stronie internetowej hotellord.pl.

Co z wyżywieniem?

Każdy szef kuchni w restauracjach zaproponuje nam kilka rodzajów menu – zazwyczaj jest to kuchnia polska. Na specjalne życzenie możliwe jest mieszanie ze sobą kolejnych pozycji z różnych zestawów menu. Dodatkowo możemy zdecydować się na tort lub słodki kącik – ten ostatni jest bardzo popularny w przypadku urodzin dzieci czy komunii.