Implanty zębów – dla kogo?

Implanty zębów – dla kogo?
Barbara Wieczorek
wrzesień20/ 2017

Braki w uzębieniu to problem, który może skutecznie podciąć skrzydła i zmniejszyć wiarę we własne możliwości. Dla osób z widocznymi ubytkami codzienne kontakty towarzyskie i zawodowe to ciąg krępujących i stresujących sytuacji, które potęgują frustrację i wycofanie. Ponadto, niepełny uśmiech to nie tylko problem natury estetycznej, ale także zdrowotnej – nieleczone ubytki mogą znacząco przyczynić się do rozwoju innych chorób i dolegliwości.

Nowoczesne i niezawodne leczenie

Niezależnie od tego, czy w wyniku urazu straciliśmy jedynkę, czy w naszej szczęce brakuje większości zębów na skutek wieloletnich zaniedbań, z pomocą przychodzą nowoczesne metody stomatologiczne. Obecnie jedną z najbardziej skutecznych i bezpiecznych form uzupełniania ubytków jest implantologia. Kto może korzystać z takiej formy leczenia? Podstawowym kryterium, które należy spełnić, aby poddać się zabiegowi wszczepienia implantów, jest wiek. Zabieg może być przeprowadzony tylko wtedy, kiedy tkanka kostna jest w pełni ukształtowana. Osoby, które nie ukończyły jeszcze 18. roku życia, będą musiały wstrzymać się z implantacją do osiągnięcia pełnoletności. Ponadto, niektóre choroby, takie jak zaburzenia układu krzepnięcia czy padaczka, mogą być przeszkodą na drodze do wykonania zabiegu.  Jeśli chcemy dowiedzieć się, czy nasze marzenia o promiennym uśmiechu mogą wreszcie się spełnić, konieczna jest konsultacja z dobrym lekarzem. Na stronie www.dental4you.pl znajdziemy kontakt do sprawdzonego gabinetu stomatologicznego, wykonującego  implanty zębów w Krakowie.

Dlaczego warto?

Uzupełnienie brakujących zębów nowoczesnymi implantami pozwala uzyskać pacjentowi maksymalny komfort. W porównaniu do protez szkieletowych czy teleskopowych, posiadanie implantów nie powoduje najmniejszego dyskomfortu podczas mówienia czy jedzenia. Implant jest wierną kopią naturalnego zęba, przez co w każdej sytuacji możemy czuć się swobodnie.