Jak dobrać zasilacz do komputera? Charakterystyka, ranking

Barbara Wieczorek
grudzień22/ 2017

Samodzielne skompletowanie części komputerowych i zbudowanie własnego urządzenia jest nie lada zadaniem. Wymaga ono bowiem nie tylko szerokiej wiedzy informatycznej, ale także znacznego nakładu czasu, a niejednokrotnie i dużego nakładu finansowego. Czy wybierając jednak zasilacz do komputera, warto jest oszczędzać? Sprawdźmy rankingi.

Czym jest zasilacz?

Zasilacz to jeden z podstawowych elementów każdego komputera. Jego zadaniem jest dostarczanie energii elektrycznej, która zasila wszystkie podzespoły urządzenia. Dlatego też jego budowa wyróżnia się dużą liczbą drobnych elementów ułożonych w skomplikowane układy.

Czy zasilacz jest niezbędny?

Tak- budując własny komputer, trzeba koniecznie pamiętać o zasilaczu. Bez niego bowiem żadna z pozostałych części zbudowanego urządzenia nie będzie działać.

Na co zwracać uwagę podczas wyboru zasilacza?

To niezwykle ważny punkt, który pomaga zarówno zdecydować się na konkretny model sprzętu, jak i znaleźć odpowiednie informacje w rozmaitych rankingach zasilaczy https://www.bomi.pl/ranking-zasilaczy-komputerowych-top-10-najlepszych-modeli/.

1. Moc zasilacza- zgodnie z zasadami logiki im jest większa, tym więcej energii zasilacz jest w stanie przekazać poszczególnym układom. Niestety wyższa moc urządzenia idzie w parze z wyższą ceną.

2. Posiadanie systemu chłodzenia- każde urządzenie, które pracuje, a tym bardziej odpowiada za przesył energii, wytwarza ciepło, które szkodliwie działa na cały komputer. Dlatego decydując się na konkretny model, warto zainteresować się jego parametrami odnośnie do systemu chłodzenia.

3. Okablowanie- podczas doboru zasilacza w tej kwestii najlepiej kierować się własnymi potrzebami oraz budową swojego komputera.

Modne kuchnie https://ecceo13-iof.org https://urbantraffic.pl