Jak się czuć swobodnie w stroju kąpielowym dwuczęściowym?

Barbara Wieczorek
wrzesień02/ 2019

Stroje kąpielowe to taki rodzaj garderoby, w którym chcemy wyglądać wyjątkowo pięknie i komfortowo. Z uwagi na to, że zwykle pokazują więcej niż mniej, dobranie odpowiedniego stroju jest niezwykle ważne. Na szczęście istnieje już taki wybór strojów kąpielowych dwuczęściowych, że niemal każda kobieta znajdzie coś dla siebie.

Jak dobrze czuć się w stroju kąpielowym?

Przede wszystkim trzeba trafić z rozmiarem. Stroje kąpielowe dwuczęściowe powinny być dobrze dopasowane pod biustem, tak aby stanik się nie przemieszczał podczas każdego ruchu. To samo dotyczy miseczki. Nie może być za mała ani za duża. Piersi nie mogą wystawać z żadnej strony. Za duża natomiast spowoduje, że piersi będą wypadać. To samo dotyczy dolnej części bikini. Zbyt obcisłe będą wręcz „wrzynać” się w ciało, natomiast za duże będą powodować dyskomfort i ciągłe ryzyko zsunięcia się podczas kąpieli.

Gdy posiadamy zbyt duży brzuch nie musimy rezygnować ze strojów kąpielowych dwuczęściowych. Coraz popularniejsze stają się majtki z wysokim stanem. Cieszą się one dobrą sławą nie tylko wśród większych kobiet. Chętnie wybierają je także szczupłe kobiety, które nie chcą odkrywać całego brzucha, ale też nie chcą go zakrywać. Pamiętajmy: komfort na plaży jest najważniejszy.

Materiał – naturalny czy syntetyczny?

Każda kobieta ma swoje upodobania. Jedna lepiej będzie się czuła w stroju kąpielowym wykonanym z naturalnej tkaniny, inna odwrotnie – w syntetycznych materiałach.

Najbardziej naturalny materiał na stroje kąpielowe dwuczęściowe to oczywiście bawełna. Jest przewiewna i lekka. Konkurencją dla bawełny w ostatnich latach staje się włókno bambusowe, które jest delikatne i nierozciągliwe. Popularna jest również wiskoza, która jest również delikatna, odporna i doskonale oddaje wilgoć.

W dzisiejszych strojach kąpielowych doskonale sprawdzają się materiały syntetyczne. Ich jakość jest bez porównania lepsza niż dawniej. Dzisiaj techniki wytwarzania tkanin sprawiły, że kostiumy z nich wykonane doskonale oddają wilgoć, są elastyczne, nie rozciągają się, nie tracą koloru pod wpływem chloru, a także doskonale modelują sylwetkę. Popularne włókna syntetyczne to: poliamid, elastan i poliester, które łączone ze sobą w różnych kombinacjach (np. wszystkim znana mikrofibra) dają doskonałe efekty.

Kolor – sprzymierzeniec czy wróg kobiety?

Oczywiście, że sprzymierzeniec, ale tylko w wypadku prawidłowego doboru koloru do typu urody i budowy ciała. W przeciwnym wypadku może wyrządzić więcej złego niż dobrego.

Jest jedna złota zasada w doborze koloru: Ciemne zakrywa, a jasne i jaskrawe uwydatnia. Na przykład, jeżeli chcemy uwydatnić biust, a zakryć za szerokie biodra, wtedy wybierzmy taki kostium kąpielowy dwuczęściowy, w którym góra będzie jasna a dół ciemniejszy.

Pamiętajmy, że zawsze są wyjątki od reguły. Dlatego zawsze najlepiej przymierzyć strój kąpielowy (nawet taki, który na manekinie niekoniecznie nam się podoba), bo może się okazać, że jednak w nim wyglądamy doskonale.

https://promyana-bg.org/kindergeld-czym-jest-i-komu-przysluguje/ https://unixos2.com/czy-rozliczenie-dochodow-ze-szwecji-w-polsce-jest-trudne/ https://lekkie-pioro.pl