Jak wybrać materace do spania?

Barbara Wieczorek
październik11/ 2019

Materace do spania na łóżko kupujemy raz na jakiś czas. Nie jest to produkt, który kupujemy raz, przez całe swoje życie. Co jednak nie oznacza faktu, że tego typu produktów do swojej sypialni nie należy wybierać starannie. Zakup materaca musi być przemyślany w szczególności, jeżeli ma być to materac na podwójne łóżko.

Materace do spania a technologie

Wybierając materace do spania rozważmy nie tylko ich cenę oraz twardość. Kierujmy się również tym, jak dany materac został wyprodukowany. Nie jest prawdą, że tylko materac ze sprężynami jest najlepszy. Warto wziąć również pod uwagę materace kieszeniowe, piankowe. Bardzo ważnymi czynnikami są również odpowiedni pokrowiec – czy jest, czy też go nie ma. |Ważny jest również okres gwarancji, jaki otrzymujemy od sprzedawcy. Poszczególne materace dedykowane są również na różnego rodzaju stelaże. Wybór materaca musi być więc bardzo starannie przeanalizowany.

Analiza ponad wszystko

Przede wszystkim liczy się jednak test. Jak dowodzą naukowcy, dobrą decyzję odnośnie zakupu materaca jesteśmy w stanie podjąć dopiero po ok. 30 minutach jego testowania. Nie można podejmować decyzji odnośnie zakupu takich produktów już po niecałych 10 minutach. Nikt nie może zapominać, że na takim materacu spędza dobrych kilka godzin w ciągu nocy. Dlatego nasze materace do spania muszą być solidnie przetestowane i to nie w sztywnej pozycji. Połóżmy się na takim materacu normalnie, przesuwajmy się po nim, przekładajmy z jednej strony na drugą – po takich testach będziemy w stanie podjąć dobrą decyzję. 

https://jnbfgk.com/jakie-okna-wybrac-do-wlasnego-mieszkania/ https://schuh-wetsch.org https://handbagmonster.com