Jak wybrać pościel do sypialni?

Barbara Wieczorek
październik15/ 2018

Pościel to ważny element każdej sypialni – choć często niedoceniany. Wbrew pozorom nie pościel nie pełni tylko funkcji dekoracyjnej, ale także w ogromnej mierze wpływa na komfort nocnego wypoczynku. Jak ją wybrać, by dobrze spełniała swoją funkcję i gwarantowała dobry sen?

Na co zwracać uwagę przy zakupie pościeli?

Jak wybrać idealną pościel? Warto znać kilka kryteriów, które pomogą ocenić jej jakość i wybrać tę najlepszą. Po pierwsze liczy się jakość wykonania – to ona decyduje o komforcie podczas snu. Pościel powinna być wymiarem dopasowana do łóżka i uszyta z naturalnej tkaniny, która przepuszcza powietrze i nie sprzyja poceniu się. Dla większości łóżek idealna będzie komplet pościeli 140×200 – na standardową kołdrę podwójną. Żeby zapewnić sobie maksimum wygody, trzeba dopasować rodzaj poszwy do pory roku i panującej w sypialni temperatury. Latem najlepsza będzie pościel satynowa 140×200 albo jeszcze lżejsza pościel bawełna satynowa 140×200. Doskonały wybór na zimę to z kolei frotte lub flanela, które są ciepłe i miękkie w dotyku, idealne na długie, mroźne wieczory. Bez względu na materiał użyty w produkcji, zawsze należy zwracać uwagę na jakość wykończenia. Pościel musi być solidna, wytrzymała i elegancka, by dobrze pełniła swoją funkcję.

Gdzie kupić komplet pościeli 140×200?

Pościel w standardowym wymiarze na łóżko podwójne można kupić właściwie w każdym sklepie z tekstyliami do sypialni. W celu zakupu można odwiedzić najbliższy sklep z artykułami do mieszkania albo przejrzeć ofertę tego typu sklepów online.Dobrze wyposażony butik z akcesoriami sypialnianymi będzie miał w swojej ofercie cieszące się coraz większą popularnością artykuły, takie jak pościel satynowa 140×200 czy pościel bawełna satynowa 140×200. Pościele te występują w wielu kolorach i wzorach, dzięki czemu nie powinno być problemu z dopasowaniem ich do indywidualnych potrzeb i gustu klienta, a także do wystroju sypialni. Warto pamiętać, że umiejętnie dobrana pod względem kolorystyki czy wzoru pościel może być jednym z głównych elementów dekoracyjnych pomieszczenia. Będzie przyciągać wzrok ciekawym kolorem czy motywem oraz dobrze współgrać z wystrojem pomieszczenia, a tym samym ułatwi stworzenie w nim przytulnej, sprzyjającej wyciszeniu i relaksowi atmosfery, która powinna panować w każdej dobrze urządzonej sypialni.