Jak wyglądają kalendarze szkolne?

Barbara Wieczorek
październik17/ 2019

Pójście dziecka do szkoły to bardzo poważne doświadczenie w jego życiu. Łączy się to z bardzo intensywną zmianą otoczenia oraz początkiem nowych obowiązków. Aby dziecko czuło się dobrze podczas jego pierwszych dni w szkole, należy je odpowiednio przygotować. Jakie rzeczy trzeba kupić dziecku i co z kalendarzem szkolnym?

Przede wszystkim książki oraz przybory

Przed pójściem dziecka po raz pierwszy do szkoły, niezbędny jest zakup wszystkich podręczników oraz zeszytów ćwiczeń. Książki te posłużą dziecku do przyswajania wiedzy oraz nowych umiejętności. Bez książek dziecko będzie miało problem z przyswajaniem aktualnie przerabianego materiału, ponadto nauczyciele mogą mieć poważny problem wobec rodzica stroniącego od zakupu książek.

Ponadto oprócz książek należy dziecku zapewnić inne przybory szkolne. Kredki, ołówki czy też przyrządy kreślarskie to tylko jedne z wymaganych rzeczy. Warto aby dziecko miało swoje kalendarze szkolne, by mogło na co dzień notować wszelkie istotne wydarzenia.

Odpowiednia motywacja bardzo ważna

Pierwsze dni w nowej szkole to dla dziecka niesłychany stres. Z tego względu warto przygotować dziecko mentalnie do tych wydarzeń. Już od najmłodszych lat powinniśmy przyzwyczajać dziecko do poznawania nowych osób, tak aby nie czuło się zawstydzone kiedy pójdzie do szkoły. W związku z tym warto spotykać się ze znajomymi posiadającymi dzieci oraz często wychodzić z dzieckiem. W taki sposób nauczy się przebywania w tłumie i obecność innych nie będzie przeszkodą.

Aby zmotywować dziecko do regularnego chodzenia do szkoły należy z nim ciągle rozmawiać na ten temat i rozwiązywać jego codzienne problemy. Rzeczy, które dziecko zaciekawiły oraz były pozytywnym przeżyciem warto notować w kalendarzu szkolnym. W ten sposób dziecko będzie sięgało pamięcią do dobrych wspomnień, które pozwolą zamaskować te negatywne.

Właściwe pomoce w nauce

Kalendarze szkolne mogą być również wykorzystywane do tego, aby planować dzień dziecka. Dobra organizacja to coś czego warto uczyć od samego początku. W ten sposób dziecko będzie uczyło się dyscypliny. Należy pamiętać, aby przekazywać dziecku wszelkie informacje w pozytywny sposób, tak aby nie budziły w dziecku niepokoju i stresu.

Podsumowując, pierwsze dni w szkole są dla dziecka bardzo stresujące. Z tego względu należy je odpowiednio przygotować tak aby maksymalnie zredukować towarzyszący temu wydarzeniu stres. Chcąc motywować dziecko do regularnego chodzenia do szkoły warto wzbudzić w dziecku ciekawość poznawania. Należy również starać się aby dziecko kojarzyło szkołę przede wszystkim z pozytywami, a wszelkie negatywne rzeczy powinny być redukowane.

https://bestiae.pl/czas-na-wyjazd-na-zimowisko/ https://softcupbra.org/jak-zaaranzowac-ogrod-w-nowoczesnym-stylu/ https://easi-ta-events.com/audyt-brc-co-nalezy-wiedziec-na-ten-temat/