Jak wyrazić poezję istnienia?

Barbara Wieczorek
sierpień21/ 2017

Poezja wyraża to, co na pozór niewyrażalne. Ubiera w słowa nasze najskrytsze uczucia, marzenia, doznania. Często jest skupieniem na aurze wydarzenia czy przeżycia. Opisuje świat, który nie istnieje, a zarazem wydaje się realniejszy niż wszystko dookoła. Poetyckie istnienie wypełniają cuda i wspaniałości, nadające życiu autentyczny sens i blask. Nawet w dzisiejszych czasach mamy możliwość doświadczenia takiej niesamowitości. Trzeba tylko nauczyć się ją odkrywać w nas samych, w spotykanych ludziach i w rzeczach.

W pięknym obrazie

Warto zbierać te poetyckie drobinki pojawiające się niespodziewanie w życiu. Pomogą w tym piękne fotoobrazy przedstawiające zwykłe-niezwykłe sprawy, jak uśmiech dziecka czy pocałunek. Jak górski szczyt cały we mgle, który zachwycił nas podczas wyprawy. Jak fale rozbijające się o skalisty brzeg. Jak otwierający się o poranku kwiat. Jak roześmiane oczy babci czy nostalgiczne spojrzenie mamy.

W pięknym albumie

Fotoksiążka ślubna czy rodzinna to przykład formy, która doskonale wyraża poetyckość bycia. Piękno wydarzenia powraca zawsze wtedy, gdy przeglądamy efektownie wykonany album. Gdy pochylamy się nad urodą minionych wydarzeń, które zapisane zostały nie tylko w pamięci, ale też w fotografii. Zamyślić się przez moment nad tym, co się wydarzyło, co miało wielkie znaczenie – to zbliżyć się do poetyckiego bycia.

W pięknej opowieści

Jeśli ktoś posiada choć odrobinę talentu literackiego, można to wspaniale wykorzystać do napisania wiersza. Może nawet powstanie cały tomik albo proza poetycka? Nigdy nie wiadomo, kiedy nasze talenty się rozwiną i pomogą wyrazić autentyczne doznania. Kiedy odkryjemy w sobie potencjał, a w otaczającym nas świecie znajdziemy poezję. Przecież jej okruchy rozsypane są wszędzie. Niekiedy wystarczy tylko po nie sięgnąć. To mało, a zarazem bardzo wiele.

https://dlsgallery.com https://malopolskaubezpieczenia.pl https://blogscooper.com