Jaki grill gazowy wybrać do ogrodu?

Barbara Wieczorek
lipiec07/ 2020

Posiłki spożywane na tarasie czy w ogrodzie smakują najlepiej w okresie lata – nie ma co do tego wątpliwości. Szukając idealnego grilla warto zwrócić uwagę na grill gazowy, który pozwoli nam realizować marzenia o pysznych daniach dla gości i bliskich. Dlaczego grill gazowy jest obecnie jednym z najchętniej wybieranych?

Grill gazowy – przyjemność płynąca z grillowania

Lato to doskonała pora na grilla – wysokie temperatury i piękne słońce skłaniają nas do spędzania czasu na świeżym powietrzu, blisko domu, na tarasach czy w ogrodach. Chcąc zaprosić bliskich na wyjątkowy posiłek warto postawić właśnie na dania z grilla, które latem smakują najlepiej.

Nowoczesny grill gazowy to propozycja dla osób, które chcą grillować wygodniej i bardziej komfortowo. W przeciwieństwie do grillów węglowych grille gazowe nie tworzą gryzącego dymu, przez co samo grillowanie jest po prostu przyjemniejsze. Grill gazowy zaskoczy nas szerokim rusztem oraz możliwością grillowania większej ilości potraw w jednym czasie – oznacza to, że nikt nie będzie przy stole czekać na swoją porcję!

Grill gazowy zasilany jest gazem z butli – potrawy grillowane są nad palnikami. Innowacyjne grille gazowe posiadają tych palników kilka. Wysokość płomienia regulować będziemy przy pomocy pokręteł. Dodatkowo nie musimy martwić się o tłuszcz – będzie on ściekał do wyjmowanej tacki.

Co grillować w okresie letnim?

Współcześnie grillowanie to prawdziwa sztuka kulinarna: poza klasycznymi kiełbaskami i marynowanymi karczkami na ruszcie chętnie kładziemy również ryby, szaszłyki warzywne, ale też krążki z bakłażanów, cebuli czy cukinii. Zapraszając gości na grilla w ogrodzie czy na tarasie pamiętajmy o tym, aby zapewnić im również smaczne napoje. Doskonale sprawdzi się naturalna woda z dodatkami owoców czy listków mięty.