Jaki parasol ogrodowy wybrać na taras?

Barbara Wieczorek
sierpień30/ 2019

Odpowiednio zaaranżowany taras może stać się naszym letnim salonem – przekonują dekoratorzy wnętrz, specjaliści od urządzania pomieszczeń. Wystarczy kilka dobranych do naszych potrzeb mebli outdoorowych i dodatków, aby stworzyć wyjątkowe i klimatyczne miejsce wypoczynkowe. Jakie rozwiązania rekomendowane są przez producentów? Oto kilka najlepszych propozycji!

Odpoczynek na wygodnych meblach

Pierwszym krokiem do urządzenia pięknego tarasu jest wybór mebli – bazując na propozycjach topowych producentów możemy wybrać komplety składające się z sof narożnych, wygodnych fotel rotangowych i technorattanowych. Dużą popularnością cieszą się także meble modułowe, których elementy możemy łączyć lub rozłączać, w zależności od potrzeb.

Piękny parasol nad naszymi głowami

Jaki parasol ogrodowy wybrać, aby cieszyć się cieniem, komfortem i podwyższoną estetyką? Wśród licznych producentów warto zwrócić uwagę na sklep parasol-ogrodowy.pl, który zaproponuje nam nowoczesne parasole projektowane z dbałością o najmniejsze detale. Wśród licznych modeli znajdziemy parasole odpowiednie zarówno do dużych ogrodów i na tarasy, jak i na niewielkie balkony.

Dobre materiały tworzą jakość!

Szukając parasola ogrodowego przede wszystkim zwracajmy uwagę na tworzywa. Parasol musi być zabezpieczony przed działaniem silnego promieniowania UV, wilgocią, wnikaniem kurzu. Zastosowanie tworzyw takich jak antykorozyjny stelaż aluminiowy pozwala na wyeliminowanie tych problemów. Stelaż umieszcza się na ruchomej stopie – dzięki niej możliwe jest rotowanie parasola o 360 stopni wokół własnej osi. Czasze parasoli wykonywane są z tkanin technicznych pokrytych warstwą poliuretanu. Tak zabezpieczona tkanina jest odporna na wilgoć (również deszcz!), wnikanie kurzu czy płowienie.