JAKI UTWÓR WYBRAĆ NA PIERWSZY TANIEC?

Barbara Wieczorek
wrzesień18/ 2019

To jest Wasz dzień i Wasz Pierwszy Taniec. A jak wiadomo, to jeden z najważniejszych momentu podczas całego wesela praktycznie dla każdej młodej pary. Musi on być wyjątkowy nie tylko pod kątem ruchów, naszej bliskości czy też dopracowanej starannie choreografii z naszym trenerem: http://taniec.com.pl/ch/zachwyccie-gosci-weselnych/, ale również dobranego utworu.

 

Stres wiążący się z Pierwszym Tańcem, wynika z tego, iż dla wielu z nas wystąpienia publiczne bądź pokazy artystyczne z udziałem nas w roli głównej wiążą się z dużym zdenerwowaniem i stresem. Bez względu na to czy jest to prezentacja na forum naszej firmy bądź egzamin ustny, wszystkie tego typu wystąpienia, którym musimy stawić czoła wywołują dolegliwości w naszym organizmie. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku Pierwszego Tańca. Niestety ten wyjątkowy moment przeżywamy tylko jeden raz w ciągu całego naszego życia, dlatego też dla wielu par stanowi on najistotniejszy element. Pamiętajmy, że starając się podejść do niego na luzie i tak prawdopodobnie nie wyzbędziemy się stresu i nadmiernych emocji.

Pierwszy Taniec to tradycja mocno wpisana w polskie wesela, bez której nie może się ono odbyć. Jest to praktycznie pierwszy moment w życiu nowożeńców, który robią, jako pełnoprawni małżonkowie. Dlatego mając na uwadze istotę tego wydarzenia wiele młodych par zastanawia się nad wyborem utworu, który będzie idealnie pasował do sytuacji, oddawał podniosły i nietuzinkowy charakter chwili oraz podkreślał naszą emocjonalną i duchową więź.

Jaką piosenkę wybrać na pierwszy taniec?

 

UTWÓR PASUJĄCY DO NAS

            Każda para narzeczonych a ich przyszłych współmałżonków jest wyjątkowa. Objawia się ona po przez ich osobowości, zainteresowania i relację jaką tworzą. Ale przede wszystkim pasują do siebie, i się uzupełniają. I podobnie sytuacja wygląda z wyborem utworu. Powinien być on odzwierciedleniem osobowości Pary Młodej, zgodny z osobowościami współmałżonków, bez względu na to czy będą to tradycyjne klimaty bądź nowoczesne utwory. Warto przed jego wyborem do niego potańczyć, nawet spontanicznie w domu, a ułatwi to nam podjęcie decyzji. Warto pamiętać, że łatwiej się tańczy do utworu, który ma wyraźnie słyszalny rytm.

 

DOBRE SKOJARZENIE

            Utwór, na który przyszli małżonkowie się zdecydują powinien się im dobrze kojarzyć, bądź nie kojarzyć w ogóle. Nie mniej najlepiej, aby to był mówiąc potocznie „kawałek”, który wpada w ucho, a po kilku bądź kilkunastu lekcjach Pierwszego Tańca: https://taniec.com.pl nie będzie nam się nudził i w dalszym ciągu będziemy mogli do niego tańczyć a przy okazji i dobrze się przy nim bawić.

 

DOBRANY TEKST

            Wybrany utwór powinien mieć wyjątkowy tekst, najlepiej mówiący o miłości, rzeczach pozytywnych i emocjonalnych bądź duchowych. Broń Boże nie powinien to być utwór traktujący o rozstaniu lub tęsknocie. Decydując się na wybór piosenki, dokładni prześledźcie jej tekst, a jeśli to konieczne zinterpretujcie. Wybierając piosenkę zagraniczną, koniecznie wczytajcie się w jej tekst.

 

ZAANGAŻOWANIE OBUSTRONNE

            W wyborze piosenki najważniejsze jest, aby w jej szukanie zaangażowane były obydwie strony. Wbrew pozorom, korzystniej, jeśli mężczyzna wybiera utwór, z tej racji, że przeważnie strona męska prowadzi w Pierwszym Tańcu i rytm piosenki powinien być dostoswany przede wszystkim do Pana Młodego. O ile on będzie się czuł dobrze w wybranej piosence, to automatycznie odwzajemni to swojej małżonce, dzięki czemu Pierwszy Taniec będzie wyjątkowy i niepowtarzalny.