Jakie meble wybrać do salonu

Barbara Wieczorek
listopad12/ 2018

Jest banałem stwierdzenie, że to meble decydują o tym, jak wygląda dane pomieszczenie i jaki ma styl oraz charakter. Ich dobór jest zatem kluczową kwestią, jeśli chcemy, żeby nas salon był funkcjonalny, a także robił wrażenie na potencjalnych gościach.

 

Jakie meble?

Nowoczesne meble do salonu powinny być wybierane przed malowaniem samego pomieszczenia. Nie może być ich zbyt dużo, bo wtedy przytłoczą całą przestrzeń i sprawią, że salon będzie wyglądał na mniejszy, niż jest w rzeczywistości. W centralnej części warto ustawić meble wypoczynkowe. Może to być na przykład sofa oraz fotel. Przyda się też stolik kawowy oraz regały, komody albo nowoczesne meblościanki lub szafki. W ostateczności postawmy biblioteczkę i mebel, na którym będzie stał telewizor.

 

Kolory

Niezwykle ważny jak w każdym pomieszczeniu jest odpowiedni dobór kolorów. Jasne meble do salonu spodobają się miłośnikom przestrzeni i światła, Lubiącym klasykę i wnętrza w stylu tradycyjnym przypadną do gustu ciemniejsze meble do salonu. Kolor mebli powinien być dopasowany do koloru ścian. W obu przypadkach możemy wpaść w pułapkę przesady. Zbyt wiele jasnych kolorów sprawi, że wnętrze wydawać się będzie monotonne. Z kolei same ciemne kolory spowodują optyczne zmniejszenie pomieszczenia. Oczywiście musimy zachować odpowiednią kolejność. To znaczy, najpierw kupujemy meble, a dopiero potem pod nie dobieramy kolor, na jaki chcemy pomalować ściany. W razie ewentualnego niepowodzenia łatwiej będzie po prostu przemalować pomieszczenie, niż kupić kolejny zestaw mebli do domu. W niektórych przypadkach możemy postawić na kontrast. Uzyskamy go poprzez dobór kolorów ścian i mebli, zróżnicowanie faktur lub dekoracja ściany w postaci tapety, cegły lub też kamienia. W takim przypadku zamiast czystej elegancji możemy pozwolić sobie na swoisty artystyczny nieład i lekkie rozprężenie w doborze kolorów i szaleństwo stylami.

https://livingspacestudio.pl https://tpzlun.pl https://dreambitches.org