Jakie meble wybrać do swojego ogrodu?

Jakie meble wybrać do swojego ogrodu?
Barbara Wieczorek
styczeń22/ 2019

Posiadanie własnego ogrodu daje spory wachlarz możliwości odnośnie spędzania wolnego czasu. Możemy przestrzeń tę zaaranżować jako miejsce do wypoczynku, spotkań w gronie znajomych. Wiele osób w ogrodzie tworzy przestrzeń jadalną, która wykorzystywana jest podczas słonecznych, letnich dni. Ogród może posłużyć nam również jako miejsc do pracy – wystarczy niewielki stolik, wygodny fotel i parasol ogrodowy. Jakie meble wybierać, aby cieszyć się komfortem w ogrodzie?

Wybór mebli nie może być przypadkowy!

Podstaw w wyborze mebli ogrodowych powinno być to, aby zwrócić uwagę na materiały. Nie mogą być one niskiej jakości, gdyż wtedy meble bardzo szybko zaczną poddawać się zmiennym warunkom atmosferycznym. Obecnie najlepsi producenci wykorzystują przede wszystkim aluminium do tworzenia stelaży mebli ogrodowych – tworzywo to malowane jest proszkowo, przez co jest odporne na wilgoć i pojawianie się ognisk rdzy. Producent aluminiowych mebli ogrodowych zapewnia także, że zastosowanie tego tworzywa znacząco wpływa na wagę mebla. Aluminium jest bardzo lekkie, przez co podnoszenie czy przenoszenie mebla nie sprawi żadnego problemu.

Drugim, wartym rozpatrzenia tworzywem, jest technorattan. Meble technorattanowe znane są doskonale polskim klientom – dzisiaj właściwie nie wyobrażamy sobie ogrodu bez takich dodatków. Technorattan początkowo miał zastępować naturalny rotang, finalnie zaś stał się rozpoznawalny jako jedno z najtrwalszych tworzyw do ogrodu. Nieporowata struktura technorattanu sprawia, że do wnętrza nie wnika brud. Czyszczenie powierzchni takiego mebla nie sprawia problemu.

Gdzie kupować wysokiej klasy meble ogrodowe?

Zdecydowanie najprostszą metodą jest skorzystanie ze sklepów internetowych topowych producentów. Witryny pozwolą nam na zaoszczędzenie czasu, a zakupy wykonywać będziemy… w domu! Dodatkowo zamówiony i opłacony towar dostarczony zostanie wprost pod nasze drzwi.