Jakie narty do szybkiej jazdy?

Barbara Wieczorek
październik11/ 2018

Wybierając nowe narty Kraków warto w pierwszej kolejności zwrócić szczególną uwagę na swój styl jazdy. W dzisiejszych czasach producenci oferują bardzo różnorodny sprzęt, dlatego też kluczem do sukcesu jest wybranie odpowiednich dla siebie modeli. Uniwersalne narty wbrew pozorom nie są dobrym rozwiązanie. Jednym z najważniejszych wyznaczników powinien być zawsze poziom umiejętności jazdy.

Narty tradycyjne czy carvingowe?

Różnice pomiędzy nartami tradycyjnymi a carvingowymi widoczne są tak naprawdę na pierwszy rzut oka. Tradycyjne narty mają praktycznie taką samą szerokość deski na całej długości. Carvingowe narty Kraków mają z kolei szersze deski na noskach i piętach. Warto wspomnieć również i o tym, że narty carvingowe są zdecydowanie krótsze od tradycyjnych modeli. W dzisiejszych czasach producenci coraz częściej rezygnują z tradycyjnych nart Kraków, dlatego też na półkach sklepowych królują modele, które mają cechy carvingów.

Najpopularniejszy typ nart

Narty carvingi to doskonały wybór przede wszystkim dla osób początkujących, którzy podczas nauki jazdy popełniają bardzo wiele błędów. Największą zaletą taliowanych nart jest przede wszystkim to, że znacząco ułatwiają one skręcanie, dlatego też w dzisiejszych czasach cieszą się tak wielkim zainteresowaniem. W chwili obecnej producenci skupiają się głównie na dwóch liniach nart. Mowa tutaj oczywiście o modelach rocker i camber, które cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród początkujących, ale również doświadczonych narciarzy.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.agasport.com.pl/narty-cat-2

Camber i rocker – co warto wiedzieć?

Camber to specyficzny model nart, który z boku przypomina łuk. Narty zaprojektowane zostały w taki sposób, aby w czasie braku obciążenia wyginały się automatycznie ku górze i stykały się bezpośrednio z podłożem przy nosku i piętce. Rocker dotyczy z kolei nieprzylegających do podłoża części nart pięt i nosków. Rockery z boku swoim kształtem przypominają banan. Modele te zaprojektowane zostały w taki sposób, aby mocniej wyginały się na całej długości, a z podłożem stykały się jedynie bliżej środka nart. Warto wspomnieć o tym, że narty Kraków tego typu doskonale sprawdzą się przede wszystkim na głębokim puchu. Producenci mają w swojej szerokiej ofercie sprzedażowej także niezawodne rockery, które idealnie sprawdzą się na przygotowanych stokach. Camberowe narty to najlepszy wybór dla tych osób, które cenią sobie jazdę na krawędziach i preferują bardzo mocne odbicie od podłoża. Rockery są szersze, dłuższe i mniej wyprofilowane, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej jest w nich manewrować.