Kuchnie połączone z pokojem dziennym

Barbara Wieczorek
grudzień23/ 2019

Jak wyglądają współczesne kuchnie? W dużej mierze nie są to specjalnie wydzielone pomieszczenia, nawet jeżeli ma się do czynienia z otwartą przestrzenią kuchenną. Każda dzisiejsza kuchnia to praktycznie część pokoju dziennego, gdzie wspólnie przebywamy, gotujemy, odpoczywamy, czasem pracujemy.

Atrakcyjne kuchnie

Prawda jest taka, że w związku z tym, iż żyjemy w czasach, gdzie bardzo mało czasu wspólnie spędzamy razem, dążymy do tego, aby w domu nadrobić te straty. Dlatego kuchnie połączone są z pokojem dziennym, dzięki czemu nawet podczas gotowania można przebywać z domownikami nie będąc ograniczonymi żadnymi ścianami działowymi. W takich pomieszczeniach często stawia się na ladę – wysoki barek będący jednocześnie miejscem spożywania posiłków. Zamiast tego można również wybrać wyspę postawioną na środku. Z tym, że wyspa sprawdza się tylko w przypadku dużych pomieszczeń. Wysoki barek można zastosować zarówno w małych, jak również w dużych kuchniach.

Profesjonalne pomieszczenia

Jeszcze kilka lat temu marzenie, dzisiaj możliwość do osiągnięcia – nasze kuchnie mogą przypominać profesjonalne pomieszczenia jak u wielkich i podziwianych restauratorów. Chromowane narzędzia do gotowania, wielkie blaty robocze dopasowane do naszego wzrostu, wyeksponowane i wielkie urządzenia kuchenne, które praktycznie same gotują, piekarnik umieszczony na wyższym poziomie, lodówka przypominająca nam o tym, że należy zadbać o jej uzupełnienie – to wszystko jest do osiągnięcia w zwykłej, domowej kuchni na osiedlu mieszkaniowym.