Kupujemy nowe łóżko do sypialni

Barbara Wieczorek
kwiecień09/ 2018

Być może nie zawsze zdajemy sobie z tego z sprawę, ale łóżko jest meblem, który ma wielki wpływ na nasze codzienne funkcjonowanie. Każdy z nas przesypia średnio jedną trzecią każdej doby. To  właśnie podczas nocnego wypoczynku regeneruje się nasze ciało i umysł, powstają nowe połączenia między komórkami nerwowymi, redukuje się poziom stresu i apatii, odświeżają się informacje nabyte przez cały dzień. Jeśli sen nie jest dla Ciebie czasem wartościowego odpoczynku, powinieneś przyjrzeć się bliżej swojemu łóżkowi. Pora powiedzieć NIE bezsennym nocom i dyskomfortowi! Jakie łóżko spełni Twoje oczekiwania? Sprawdź!

Materac

Jeszcze do niedawna powszechna była opinia, według której im materac był twardszy, tym lepiej dla zdrowia kręgosłupa. Nic bardziej mylnego! Dzisiaj ortopedzi mówią jednoznacznie – powierzchnia, na której śpimy, powinna elastycznie dopasowywać się do kształtów naszego ciała i dawać kręgosłupowi stabilne podparcie na całej jego długości. W sklepach możemy obecnie znaleźć modele o zróżnicowanej budowie wewnętrznej (między innymi materace sprężynowe, kieszeniowe, lateksowe, piankowe) o kilku stopniach twardości. To, jaki model spełni nasze oczekiwania, zależy przede wszystkim od wagi i indywidualnych preferencji.

Stelaż

Kiedy dokonasz już wyboru idealnego materaca, kolejnym krokiem jest zakup stelaża. Stelaż powinien być wykonany z materiałów dobrej jakości, aby listewki z czasem nie odkształcały się i nie pękały. Ważne jest, aby listwy były mocne, ale jednocześnie elastycznie dopasowywały się do materaca i reagowały na nacisk. Alternatywą dla stelaży tworzonych z materiałów drewnopochodnych są modele z wysokiej jakości drewna (dostępne na przykład tutaj: notodo.pl). Jeśli lubisz w łóżku nie tylko spać, ale również czytać czy oglądać telewizję, z pewnością zainteresują Cię modele o regulowanej wysokości oparcia. Dzięki jednemu ruchowi zmienisz łóżko w wygodną leżankę umilającą popołudniowy relaks!