Licznik elektryczny

Licznik elektryczny
Barbara Wieczorek
grudzień05/ 2019

Licznik elektryczny, z którego pomocą można zmierzyć zużycie energii elektrycznej prądu przemiennego trójfazowego. Bez żadnych problemów współpracuje z przekładnikami prądowymi, których prąd pierwotny Ip waha się w zakresie od 5 do 6000 A, a prąd wtórny wynosi 5A.

Pobór energii na poszczególnych fazach licznik sygnalizuje za pomocą migających diod, które przypisano do konkretnych faz. Jedno mignięcie diody oznacza jeden impuls. Licznik charakteryzuje się dokładnością wynoszącą aż 0,01 kWh.

Przekładnie programuje się za pomocą przycisku, który umieszczony został pod dolną osłoną zacisków licznika. Należy jednak pamiętać, że rejestracji danych czynności nastawy przekładni można dokonywać wyłącznie raz. Wszystko ze względu na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa.

Wyjście impulsowe sprawia, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby do licznika były podłączone inne urządzenia sczytujące impulsowe. Licznik elektryczny może zostać zaplombowany. Wówczas nie będzie możliwe wykonanie jego obejścia. Ma to naprawdę duże znaczenie.

https://bestiae.pl/czas-na-wyjazd-na-zimowisko/ https://defendingwisconsin.org/czy-drzwi-pozarowe-sa-obowiazkowe-w-domach-jednorodzinnych/ https://winkst.org/najciekawsze-jezdzieckie-rekordy-guinessa/