Łóżko skrojone do naszych oczekiwań!

Łóżko skrojone do naszych oczekiwań!
Barbara Wieczorek
marzec16/ 2017

Kiedy przychodzi czas na kupno nowego łóżka zazwyczaj szukamy modeli przykuwających wzrok i odpowiadających naszym możliwościom finansowym. Finalnie jednak wybór pada na modele droższe, zazwyczaj również większe. Jakie błędy popełniamy najczęściej podczas kupna nowego łóżka?

Nie zwracamy uwagi na materiały!

Kupując meble rzadko kiedy przyglądamy się im z bliska – szukamy konkretnych rozwiązań, takich jak zagłówki, wewnętrzne komory, półautomatyczne stelaże. Musimy wiedzieć, że producenci oferują nam kilka materiałów, z których tworzone są łóżka. Najczęściej są to płyty meblowe lub lite drewno. W przypadku tego drugiego topowi producenci jak notodo.pl oferują swoim klientom kilka jego rodzajów (buk, sosna). Materiały te różnią się kolosalnie – ceną, wagę, odpornością na uszkodzenia.

Drugim aspektem, na który poświęcamy niewiele czasu jest rozmiar łóżka. Tu okazuje się bowiem, że producenci mogą stworzy dla nas dany model na konkretny wymiar! TO lepsze rozwiązanie niż kupowanie gotowego, nie do końca pasującego produktu.

Kupujemy znacznie drożej!

Każdy z nas wie, ile może wydać na konkretny model. Jeśli jednak bierzemy pod uwagę możliwość wyboru droższego modelu wybierzmy taki, który faktycznie będzie wart swojej ceny. Najczęściej będzie to zatem łóżko wykonane z litego drewna – wykorzystanie takiego materiału sprawia, że konstrukcja jest niezwykle odporna na uszkodzenia, pękanie. Cena litego drewna nie jest niska, jednak jest to inwestycja na wiele lat.