Maj z dala od miejskiego zgiełku. Urlop na Podhalu!

Maj z dala od miejskiego zgiełku. Urlop na Podhalu!
Barbara Wieczorek
maj04/ 2017

Okres maja i czerwca to idealna pora na zaplanowanie dłuższego urlopu. Z jednej strony się musimy martwić się tłumami, gdyż nie jest to jeszcze w Polsce sezon urlopowy, z drugiej: pogoda jest w tym okresie naprawdę piękna! Warto zagospodarować kilka dni, aby zaplanować wyjazd w góry. Oczywiście największym zainteresowaniem cieszy się Podhale! Co warto tam zobaczyć?

Noclegi na Podhalu

Zaplanowanie pobytu a Podhalu nie będzie trudne – nie brak tu atrakcji dla osób w każdym wieku. Podstawa jest jednak znalezienie noclegów. Większość osób decyduje się na noclegi w Zakopanem, jednak nie jest to opcja dla osób ceniących ciszę i spokój. Zakopane, szczególnie w sezonie, może okazać się bardzo hałaśliwe i męczące. Znacznie lepszym pomysłem jest znalezienie noclegu w pobliskiej Bukowinie. W miejscach takich jak willamajerczyk.com znajdziemy ciszę, spokój oraz rodzinną atmosferę. Bukowina jest idealnym miejscem wypadowym!

Co warto zwiedzić?

Będąc w Zakopanem koniecznie odwiedźmy Krupówki – to chyba najsłynniejsza ulica w Polsce! Znajdziemy tu liczne karczmy, restauracje, sklepy z pamiątkami, stragany z oscypkami. Turyści chętnie udają się także na spacery do Doliny Kościeliskiej i Chochołowskiej. Warto również wjechać kolejką na Gubałówkę czy Kasprowy Wierch. W okresie wiosenno-letnim podziwianie Tatr z bliska z pewnością dostarczy wiele niezapomnianych wspomnień.