Materiały wykończeniowe stojaków i wieszaków rowerowych

Barbara Wieczorek
sierpień14/ 2017

Wielofunkcyjne stojaki i wieszaki rowerowe mogą być wykonane z różnych materiałów. Niektóre z najważniejszych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze materiału wykończeniowego, dotyczą warunków pogodowych, które muszą wytrzymać tego typu konstrukcje.

Powłoka ocynkowana lub lakierowana

Zastosowane materiały mają także niemały wpływ na ogólny styl i wygląd stojaka lub wieszaka na rower. Jednym z popularniejszych rozwiązań jest ocynkowane wykończenie. Ocynkowana konstrukcja jest przy okazji uznawana za jedną z najlepszych i najbardziej praktycznych. Tego typu wieszaki są niedrogie i posiadają cienką warstwę cynku do ochrony przed korozją. Wygląd jest matowy, szary, z niewielkim połyskiem.

Innym rozwiązaniem może być powłoka lakiernicza. Wykończenie jest zwykle dostępne w szerokiej gamie kolorów. Tego typu efekt osiąga się suchą powłoką proszkową, która zapewnia trwałą warstwę zewnętrzną, posiadającą wysoki połysk i doskonałą odporność na czynniki atmosferyczne, na przykład deszcz czy wiatr.

Wykończenie termoplastyczne lub z recyklingu

Kolejną opcją może być powłoka termoplastyczna. To polietylenowe, matowe wykończenie jest zwykle dostępne w szerokiej gamie kolorów. Powłoka proszkowa stosowana do ochrony antykorozyjnej, może być łatwo dopasowana do otoczenia i wykończona prostymi metodami. Powłoka termoplastyczna bardzo często jest jednym z najtańszych rozwiązań,

Wieszak na rower może być także wykonany z tworzywa sztucznego, pochodzącego z recyklingu. Niektóre wieszaki na rower z recyklingu z są produkowane z materiałów w 96% pochodzących z odzysku. Tworzywo nie ulega rozpadowi lub pęknięciu, jest bardziej ognioodporne niż drewno i nie emituje szkodliwych substancji chemicznych w środowisku.

Wieszaki rowerowe ze stali nierdzewnej

Popularnym rozwiązaniem jest także stal nierdzewna, Jest ona najbardziej wytrzymałym materiałem, z którego wyprodukowany może zostać wieszak lub stojak na rowery. Ma maksymalną ochronę antykorozyjną, jest antybakteryjna i posiada połyskujący wygląd. Wieszak na rower ze stali nierdzewnej jest ponadto łatwy do czyszczenia i konserwacji.

Proces przetwarzania stali nierdzewnej zapewnia trwałe i jednolite wykończenie. Proces ten jest przyjazny dla środowiska oraz zgodny ze wszystkimi certyfikatami. Z tego powodu stanowi jedno z lepszych rozwiązań konstrukcyjnych dla stojaków i wieszaków rowerowych zarówno we wnętrzach, jak i na obszarach zewnętrznych.

Wieszaki na rowery kupisz na Calus-p.pl

https://hellheaven.pl https://malgo.com.pl https://codilab.pl