Meble, parasol, donice zewnętrzne – stwórz taras marzeń

Barbara Wieczorek
czerwiec12/ 2019

Jak w prosty i szybki sposób zaaranżować taras czy ogród na miejsce wypoczynkowe? Dzisiaj nie jest to problem – liczni producenci oferują nam pełne wyposażenie outdoorowe, od donic, aż po piękne zestawy meblowe oraz parasole ogrodowe. Jakie elementy wybrać, aby dopasować przestrzeń do naszych potrzeb? Na co zwracać szczególną uwagę?

Wypoczynek w ogrodzie

Ogród daje wiele możliwości aranżacji – możemy stworzyć w nim miejsce do relaksu, jak również do spożywania wspólnych posiłków w gronie rodziny. W zależności od potrzeb możemy wybrać obszerne sofy narożne i fotele lub też klasyczne stoły jadalne z dopasowanymi fotelami. Wśród najmodniejszych rozwiązań wymienia się nowoczesne krzesła rattanowe oraz stabilne stoły z litego drewna. Nad miejscem wypoczynkowym możemy ustawić ogrodową pergolę, która osłoni nas przed słońcem i deszczem.

Miejsce do relaksu na tarasie

Taras to świetne miejsce na relaks – przekonują o tym przede wszystkim producenci mebli. Poprzez dobranie odpowiedniego kompletu możemy zapewnić sobie komfort na najwyższym poziomie. Na obszernych tarasach najlepiej sprawdzą się meble tarasowe takie jak sofa technorattanowa czy podwójne sofy rattanowe. Szukając inspiracji na wspaniały taras nie sposób przeoczyć także mebli modułowych, których elementy możemy łączyć i rozłączać. Na tarasie nie może zabraknąć zieleni – donice zewnętrzne nowoczesne pozwolą na zasadzenie ulubionych roślin kwitnących czy iglaków.

Jak zaaranżować niewielki balkon?

Niewielkie balkony coraz częściej stają się naszym miejscem do relaksu – mała powierzchnia nie ma znaczenia! Wystarczy mały stolik kawowy oraz dwa krzesła ogrodowe, aby móc cieszyć się wspaniałą, letnią aurą. Całość warto ozdobić kwiatami, aby osłonić się przed wścibskimi spojrzeniami przechodniów.