Meble tworzone na specjalne zamówienia – czy warto skorzystać z tej opcji?

Meble tworzone na specjalne zamówienia – czy warto skorzystać z tej opcji?
Barbara Wieczorek
marzec30/ 2017

Współcześnie wymiana mebli w mieszkaniu czy biurze jest błahostką – mnogość ofert w sklepach stacjonarnych i internetowych sprawia, że jedynym problemem może być zdecydowanie się na konkretne modele mebli. Kupno w sklepach jest z pewnością sporym ułatwieniem dla kupujących – gotowy produkt mogą od razu wstawić do pomieszczeń lub też otrzymać go po krótkim czasie oczekiwania (najczęściej do tygodnia). Dlaczego więc tak wiele osób decyduje się obecnie na meble tworzone na wymiar?

Meble dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb

Zazwyczaj decyzja o zamówieniu mebli wynika z potrzeby zabudowania problematycznej przestrzeni, najczęściej kuchennej, jednak zdarza się również, że konieczne jest wypełnienie wnęk czy skosów. W sklepach meblowych zdarza się znaleźć odpowiednie meble, jednak większość z nas nie ma czasu na poszukiwania. Meble tworzone na zamówienie wymagają dokładnego wymierzenia takiego miejsca, w przypadku kuchni – zaprojektowania przestrzeni wypełnionej konkretnymi meblami. W wielu sklepach, takich jak torusmeble.pl, znajdziemy gotowe projekty mebli, dedykowanych do konkretnych pomieszczeń.

Wykonane specjalne dla nas

Warto pamiętać, że jako osoby zamawiające meble mamy wpływ nie tylko na ich rozmiary, ale również materiały, z których są wykonane i materiały wierzchnie. Najczęściej meble takie tworzone są z płyt meblowych o różnorodnej grubości – są one odporne na uszkodzenia, a jednocześnie względnie lekkie, przez co ich montaż nie sprawia problemów. Warto także zwrócić uwagę na laminaty – to specjalne powłoki, które chronią deski od zewnątrz, a jednocześnie nadają meblom konkretny wygląd. Obecnie wybór laminatów jest praktycznie nieograniczony – znajdziemy w wśród nich powierzchnie gładkie, imitujące drewno i szeroką paletę kolorów.

 

https://esencjapiekna.com.pl https://fluorognost.com https://news-man.pl/wymiana-mebli-w-kuchni-o-czym-pamietac/