Meble z technorattanu – warto?

Meble z technorattanu – warto?
Barbara Wieczorek
październik25/ 2018

Wyposażenie ogrodowe zbudowane z technorattanu w ostatnich kilku sezonach bije w ogrodach rekordy popularności. Coraz chętniej wyposażamy swoje przydomowe przestrzenie w eleganckie krzesła, fotele, stoły i sofy wyplatane z syntetycznego materiału. Czym meble z technorattanu zaskarbiły sobie tak wielką przychylność miłośników odpoczynku na świeżym powietrzu? Czy warto wymienić drewniane czy metalowe komplety na modele z technorattanu? Sprawdź!

Niezawodne meble z technorattanu

Najważniejszym czynnikiem wpływającym na funkcjonalność wyposażenia outdoorowego jest jego budulec. Meble z technorattanu za nic mają sobie działanie czynników, które mogą osłabiać ich strukturę. Długotrwałe wystawienie na promieniowanie UV, skrajne temperatury i wilgoć nie wpływa na kondycję mebli, dzięki czemu mogą one spędzić na zewnątrz nawet całą zimę. Co więcej, zwarte, nieporowate włókna technorattanu nie chłoną wody ani zanieczyszczeń, dzięki czemu wyjątkowo łatwo utrzymać meble w nienagannej czystości.

Jadalnia na świeżym powietrzu czy salon pod chmurką?

Kolejnym czynnikiem wpływającym na popularność technorattanu jest szeroki wybór różnorodnych modeli. W sklepach z wyposażeniem outdoorowym znajdziemy nie tylko klasyczne komplety składające się ze stołów i krzeseł, ale również wysokiej klasy kanapy o modułowej budowie czy designerskie, podwieszane fotele.

W trosce o Matkę Naturę

Wymieniając zalety mebli z technorattanu, nie sposób nie wspomnieć o fakcie, że są one w pełni ekologiczne. Technorattanowe meble wyróżniają się niezwykle długim okresem użytkowania (około 20 lat), mogą być poddane recyklingowi, a w procesie ich produkcji nie uwalniają się żadne toksyczne związki.

https://humpday.com.pl https://dlsgallery.com https://constitutionfair.org