Mieszkania na sprzedaż z rynku wtórnego – czy gorsze?

Mieszkania na sprzedaż z rynku wtórnego - czy gorsze?
Barbara Wieczorek
kwiecień25/ 2017

Dolny Śląsk to dzisiaj rejon, w obrębie którego gospodarka przeżywa swoisty renesans. Dlatego też coraz więcej młodych osób przyjeżdża do większych miast tego regionu jak np. Legnicy i chce się tam osiedlić. Wybór mieszkania to jednak poważna decyzja – na co warto zatem zwrócić uwagę podczas kupna?

Rynek pierwotny czy wtórny

Na początek musimy zdecydować czy interesują nas mieszkania na sprzedaż z rynku wtórnego czy pierwotnego? Jaka jest różnica? Otóż rynek pierwotny to inaczej mieszkania, których nikt nigdy wcześniej nie zamieszkiwał. Rynek wtórny zaś to mieszkania mające przed nami lokatorów.

Oczywiście, jak nietrudno się domyślić, cena mieszkania w Legnicy z rynku wtórnego jest najczęściej niższa. Jednak nie oznacza to, że te mieszkania są gorsze – mogą nawet mieć lepszy rozkład, lokalizację i inne parametry. Lecz zazwyczaj są to mieszkania, w których należy przeprowadzić remont i których dokładny stan prawny warto wcześniej sprawdzić.

Lokalizacja

Następnie warto zwrócić uwagę na lokalizację mieszkania na sprzedaż, które nam się spodobało. Tu ważne jest, aby nie patrzeć de facto na samą odległość mieszkania od miejsca pracy, lecz bardziej na to, czy bez trudu się do niej dostaniemy. Może się bowiem okazać, że choć mamy do naszej pracy raptem kilka przecznic, to rano są tu ogromne korki, a komunikacja jeździ co godzinę.

Następnie warto zastanowić się, czy w okolicy naszego mieszkania na sprzedać na pewno jest wszystko, czego potrzebujemy. Zobaczmy zatem, jakie są sklepy, jakie szkoły itp. Warto również dopytać, jakie osoby mieszkają w sąsiednich mieszkaniach – czy nie hałasują, nie kradną. Ważny jest także poziom hałasu w okolicy – jeśli już podczas oglądania mieszkania przeszkadza nam hałas, to nie decydujmy się na to mieszkanie.

Warunki mieszkania

Oczywiście mieszkanie na sprzedaż, które chcemy zakupić musi mieć również odpowiednie dla nas warunki. Tu jednak nie tylko metraż i rozkład pomieszczeń, okien itp. jest ważny.

Warto także sprawdzić dokładnie, jak wysoki czynsz na mieszkanie na sprzedaż, które nas interesuje. Ponadto – czy są wszelkie udogodnienia, które nas interesują. A zatem czy przypadkiem nie ma bojlera, który nam przeszkadza, czy jest dobry internet, kiedy wyłączane jest ogrzewanie itp.

Artykuł powstał we współpracy z firmąModernbud

https://aahasc.org/smaczne-i-wartosciowe-dania-na-domowym-stole/ http://northtexaswish.org/inspiracje-na-stworzenie-przytulnego-salonu/ https://www.gama-sklep.com.pl/a/86-nowoczesna-kuchnia-czarna-z-drewnem