Na co uważać, gdy te same płytki mają trafić do kuchni i salonu?

Na co uważać, gdy te same płytki mają trafić do kuchni i salonu?
Barbara Wieczorek
październik09/ 2019

Decyzja o tym, aby w kuchni oraz w salonie zdecydować się na zastosowanie tego samego rodzaju płytek, wcale nie zapada rzadko. Gdy ją jednak podejmujemy musimy liczyć się z tym, że będziemy musieli zwracać uwagę na dość specyficzne parametry.

Płytki do kuchni, które są jednocześnie płytkami salonowymi, powinny łączyć ze sobą stojące na bardzo wysokim poziomie walory estetyczna z możliwie jak najniższą nasiąkliwością. Przed zakupem warto też upewnić się, że mamy do czynienia z propozycją, która jest odporna na te odkształcenia, do których dochodzi pod wpływem działania wilgoci. Najczęściej posadzka tego rodzaju jest wykonana z wysokiej jakości płytek ceramicznych. Nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby była ona również drewniana lub kamienna, w tym przypadku jednak znalezienie propozycji charakteryzujących się wysokim stopniem odporności na uszkodzenia może okazać się trudniejszym zadaniem. Jeśli postawimy na elegancki, ale porowaty marmur, nawet impregnacja nie musi zagwarantować nam jego wysokiej klasy.

Płytki z Włoch oraz Hiszpanii

Szukasz wyjątkowych płytek o niepowtarzalnych wzorach? Sprawdź ofertę salonu Mera. Wyróżniamy się ponadczasowym wzornictwem oraz najwyższą jakością. Jesteśmy bezpośrednim importerem płytek włoskich oraz hiszpańskich.