Na jakie okazje przydają się dyplomy?

Barbara Wieczorek
maj17/ 2018

Ludzie lubią wspominać dni, kiedy wygrali zawody, czy konkurs albo zostali z jakiegoś powodu uhonorowani przez jakąś społeczność. Niezależnie od wieku, w jakim przeżyło się takie chwile, każda taka osoba lubi dostać pamiątkę związaną z takim, wydarzeniem.

Medal, statuetka, puchar, dyplom

Medale, statuetki i puchary kojarzą się przede wszystkim ze sportem, choć oczywiście bywają nagrodami w konkursach nie mających nic wspólnego z aktywnością fizyczną. Jednak nie mal zawsze, widząc wyeksponowany medal, puchar, czy statuetkę, wiele osób myśli w pierwszej kolejności o sporcie. Dlatego właśnie wiele osób stawia w wielu sytuacjach na dyplomy okolicznościowe.

Co więcej, na dyplomie wyraźnie widać, komu i za co został on przyznany, co rozwiewa dość szybko wszelki wątpliwości. Kolejnym plusem jest to, że dyplomy okolicznościowe można postawić lub powiesić na ścianie – zajmują mało miejsca, a jednak wciąż są świetnie widoczne.

Dyplomy dobre już dla uczniów

Wiele szkół przewiduje właśnie dyplom okolicznościowy np. dla najlepszego ucznia, za udział w konkursie, za zawody sportowe itp. Czasem chodzi o coś więcej – np. za specjalną aktywność na rzecz szkoły, czy dla lokalnej społeczności.

Nagradzanie uczniów dyplomami staje się popularne i coraz bardziej powszechne. Taka metoda nagradzania podoba się zarówno gronu pedagogicznemu, rodzicom i samym uczniom.

Dyplomy dla pracowników

Podobnie, jak w przypadku szkół, również firmy doceniają dyplomy okolicznościowe jako nagrody i dowód uznania dla swoich pracowników. Czasem chodzi o świetny projekt, innym razem o wieloletni staż pracy dla firmy. Czasem to jakaś rocznica istnienia przedsiębiorstwa staje się powodem do takich podziękowań dla ludzi, którzy to miejsce budowali, czasem nawet od samego początku.

Inne okazje

Dyplomy są powszechnie przyznawane przy najróżniejszych okazjach związanych z wieloma dziedzinami życia. Dotyczą osiągnięć, działań społecznych, dowodów odwagi itd. Dostają je ludzie w różnym wieku – od dzieci po osoby dosyć leciwe, a to oznacza, że są one uznawane za właściwe rozwiązanie niezależnie od okoliczności.

Co istotne – dyplomy można dziś łatwo, szybko i dość małym sumptem zamówić i odpowiednio spersonalizować – czego chcieć więcej?

Dyplomy okolicznościowe znajdziesz na Pucharowo.pl

Zestawy mebli do salonu Biurko białe Białe meble do łazienki