Na jakie parametry uważać wybierając płytki?

Na jakie parametry uważać wybierając płytki?
Barbara Wieczorek
wrzesień15/ 2019

Bez względu na to, czy mamy do czynienia z płytkami łazienkowymi, czy też z tymi, które znajdują się w salonie lub na tarasie, musimy mieć świadomość tego, że funkcja ozdobna, choć ważna, nie jest wcale jedyną, jaką mają one do spełnienia. Na co zatem powinniśmy zwracać szczególną uwagę, gdy odwiedzamy sklep z płytkami? Nietrudno się domyślić, że mamy do czynienia z pytaniem, na które nie ma jednej tylko odpowiedzi.

W pierwszej kolejności należy zatroszczyć się o jakość płytek pamiętając, że kryją się za nią bardzo konkretne informacje. Gdy w grę wchodzą płytki łazienkowe, szczególnie ważne okazują się dane dotyczące ich nasiąkliwości. Gdy zaś mamy do czynienia z płytkami, które chcemy położyć na tarasie, poza informacją o odporności na uszkodzenia mechaniczne ważna będzie i ta, która mówi o płytkach jako o rozwiązaniu radzącym sobie z wysokimi i niskimi temperaturami. Podczas wyboru nie można zapominać także o względach praktycznych. Tylko pozornie znaczenia nie ma przecież to, czy płytki będą duże, czy małe, im bowiem będą one mniejsze, tym bardziej kłopotliwe może się okazać czyszczenie fug.

Oferta naszego sklepu

Sklep z płytkami Eurolazienki.pl. oferuje hiszpańskie oraz włoskie płytki do wielu wnętrz. Prowadzi także sprzedaż wyposażenia łazienek oraz płytek do łazienek, płytek podłogowych, na schody w domach i mieszkaniach.

https://dowiedz-sie.com.pl https://beesafe.pl/porady/mandat-z-fotoradaru/ https://benkanejohns.com