Na naukę nigdy nie jest za późno!

Barbara Wieczorek
sierpień21/ 2017

Współczesny rynek pracy jest wymagający. Odniesienie sukcesu na polu zawodowym często wiąże się z koniecznością nieustannego podnoszenia swoich kwalifikacji i zdobywaniu nowych umiejętności. Często zakończenie studiów jest dopiero pierwszym etapem na edukacyjnej ścieżce, która prowadzi do wymarzonej pracy. Jak znaleźć czas na dodatkowe kursy i szkolenia, kiedy nasz tygodniowy grafik wypełniony jest obowiązkami?

Ucz się, kiedy chcesz!

Aby stać się ekspertem w swojej branży, nie musisz poświęcać wolnych weekendów na uczestnictwo w zajęciach na studiach podyplomowych czy stacjonarnych kursach. W praktyce często okazuje się, że atrakcyjny program prezentowany w broszurach znacznie odbiega od treści realizowanych na zajęciach. Na domiar złego, profesjonalne kursy czy studia są bardzo kosztowne, a efekty nauczania często nie są dla kursantów zadowalające.

Nowoczesne firmy szkoleniowe wychodzą naprzeciw oczekiwaniom ambitnych osób, które chcą efektywnie i skutecznie rozwijać swoje umiejętności, niezależnie od wieku i wykształcenia. Innowacyjne metody szkoleń oparte na kursach internetowych są coraz popularniejszą alternatywą dla tradycyjnych metod. Co wpływa popularność e-learningu? Przede wszystkim wygoda – możesz uczyć się kiedy chcesz, jak chcesz i gdzie chcesz. Dodatkowo, koszt zakupu materiałów szkoleniowych jest nieporównywalnie niższy niż cena uczestnictwa w kursie odbywającym się w tradycyjnym trybie. Jednorazowa opłata daje nieograniczony dostęp do przejrzystych materiałów wideo wzbogaconych o narrację profesjonalisty w danej branży. Wśród dostępnych kursów szczególnie warte uwagi są szkolenia z zakresu grafiki internetowej (na przykład projektowanie postaci) i programowania. Wydawać by się mogło, że nauka tworzenia aplikacji mobilnych wymaga wieloletnich studiów informatycznych. Nic bardziej mylnego! Na kursie internetowym opanujesz podstawy Androida, albo znacząco poszerzysz zdobyte wcześniej umiejętności.