Najlepsze atrakcje na Dzień Dziecka

Barbara Wieczorek
październik15/ 2017

Dzieci każdego roku z niecierpliwością czekają na Dzień Dziecka. Święto obchodzone 1 czerwca wiąże się z licznymi atrakcjami, z których często można skorzystać za darmo. Jakie atrakcje na Dzień Dziecka są najbardziej lubiane przez najmłodszych?

Dmuchane zamki

Bez wątpienia, ulubioną atrakcją maluchów na wszelkich eventach dla dzieci są dmuchane zamki. Dzieci są pełne energii, dlatego uwielbiają skakać i szaleć na miękkich i bezpiecznych zamkach, wypełnionych powietrzem. Dmuchańce często są zamawiane na Dzień Dziecka przez szkoły, galerie handlowe, rady osiedla, a nawet przedsiębiorstwa organizujące zabawy dla rodziców i ich dzieci.

Trampoliny

Eventy dla dzieci często uświetniają również trampoliny. Podobnie jak w przypadku dmuchanych zamków, pozwalają dzieciom wyszaleć się i beztrosko bawić się przez wiele godzin. Trampoliny sprawdzają się dobrze nawet na niewielkich eventach dla dzieci. Dodatkowo miło spędzają na nich czas nawet najmłodsze maluchy.

Baseny z piłeczkami

Dzieciaki uwielbiają też baseny wypełnione kolorowymi, plastikowymi piłeczkami. Podczas eventów dla dzieci maluchy mogą do nich wskakiwać, podskakiwać i „nurkować”, ciesząc się każdą chwilą. Im więcej maluchów wskoczy do basenu, tym lepsza jest zabawa.

Zabawy z animatorami

Eventy dla dzieci często są uświetniane przez animatorów. Klowni, bajkowe postacie czy maskotki firmowe lub drużyn sportowych zachęcają maluchy do zabawy. Dzieci chętnie robią sobie zdjęcia z ulubionymi postaciami, biorą udział w mini disco lub w innych przygotowanych dla nich aktywnościach. Animatorzy podczas eventów dla dzieci nierzadko zapraszają maluchy także na malowanie twarzy, skręcanie kolorowych baloników w zwierzaczki oraz na wykonywanie obrazków z kolorowego piasku.

Gdzie iść na Dzień Dziecka?

Jeżeli szuka się ciekawego eventu dla dzieci z okazji Dnia Dziecka, warto sprawdzić, jakie atrakcje są przygotowywane przez rady osiedla, władze miasta czy galerie handlowe. Większość z tych atrakcji jest w pełni darmowa, dzięki czemu mogą skorzystać z nich wszystkie maluchy bez względu na zamożność rodziców. Dodatkowo tego typu atrakcje często są organizowane w weekendy poprzedzające lub wypadające tuż po Dniu Dziecka. Pozwala to skorzystać z atrakcji maluchom, których rodzice pracują od poniedziałku do piątku i nie mogą wziąć urlopu 1 czerwca.

Artykuł powstał we współpracy z Uniwersytetem Rozwoju

https://ogwnetrza.pl https://wiecznauroda.pl Kuchnia zabudowana