Nietrzymanie moczu i jego rodzaje

Nietrzymanie moczu i jego rodzaje
Barbara Wieczorek
sierpień10/ 2019

Lekarze, których pyta się o to, czy nietrzymanie moczu można skutecznie leczyć, zazwyczaj odpowiadają twierdząco. Dlaczego więc zazwyczaj nie są w stanie przedstawić jednej skutecznej recepty na ten wstydliwy problem, z którym zmaga się tak wiele kobiet? Nie wynika to wcale z niechęci do dzielenia się wiedzą. Winne jest przede wszystkim to, że nie możemy wcale mówić o nietrzymaniu moczu jako o jednej chorobie. Medycyna wymienia kilka jego odmian i każda z nich wymaga nieco innego działania.

Nietrzymanie moczu zwykle dzieli się na wysiłkowe oraz naglące, niekiedy jednak mamy również do czynienia ze schorzeniem posiadającym część cech każdego z tych dwóch typów. Przy wysiłkowym nietrzymaniu moczu zwykle mamy do czynienia z problemem, który daje o sobie znać po dużej aktywności fizycznej. Może być to bieg, szybki marsz, niekiedy wystarczy jednak mocniejszy kaszel. Naglące nietrzymanie moczu to z kolei konsekwencja nadaktywnego pęcherza i niekontrolowanych skurczów charakterystycznych dla mięśnia wypieracza.

Nietrzymanie moczu – leczenie

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat nietrzymania moczu oraz sposobie leczenia sprawdź ofertę w Szpitalu Medfemina – nietrzymanie moczu Wrocław.