Nowa sofa ogrodowa – na co zwrócić uwagę?

Nowa sofa ogrodowa – na co zwrócić uwagę?
Barbara Wieczorek
luty22/ 2018

Przed rozpoczęciem sezonu ogrodowego, znaczna część z nas poszukuje mebli, które umilą odpoczynek na świeżym powietrzu i pozwolą w pełni cieszyć się ciepłą aurą. Specjalnie dla tych, którzy mają już dość niewygodnych krzeseł i pragną zapewnić sobie królewskie warunki sprzyjające relaksowi, przygotowaliśmy kilka rad, dzięki którym kupno eleganckiej, wygodnej sofy będzie łatwiejsze. Na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Sofa ogrodowa na każdą pogodę

Meble ogrodowe muszą nieustannie mierzyć się z działaniem deszczu, śniegu, promieniowania UV i skrajnych temperatur. Dlatego  ważne jest, aby wybierać meble wykonane z tworzyw o wysokim stopniu odporności na czynniki zewnętrzne. Materiałem, który wykazuje ponadprzeciętne właściwości i zostawia swoich konkurentów daleko w tyle, jest technorattan. Sofa ogrodowa wykonana z niezawodnego technorattanu jest lekka, odporna na urazy mechaniczne i wpływ pogody. Ponadto, zwarta, nieporowata struktura nie absorbuje wilgoci i zanieczyszczeń, dzięki czemu utrzymanie mebla w czystości nie jest żadnym problemem. Technorattan nie wymaga konserwacji ani stosowania szczególnych zabezpieczeń, co jest dużym ułatwieniem dla osób, które nie mają wystarczającej ilości miejsca aby na zimę schować kanapę do zamkniętego pomieszczenia.

Nieskazitelna tapicerka

Aby elementy tapicerowane nie niszczyły się i nie  nasiąkały wodą, wybieraj modele z poduszkami pokrytymi powłoką teflonową. Ochronna warstwa zabezpiecza poduszki i siedziska przed wnikaniem wilgoci. Ważne jest, aby poszewki można było zdjąć i w razie potrzeby wyprać. Na stronie oltre.pl znajdziesz szeroki wybór kanap ogrodowych, które zachowają swój pierwotny, nienaganny kształt przez wiele lat.