Nowa szafa dla nowej sylwetki

Nowa szafa dla nowej sylwetki
Barbara Wieczorek
marzec27/ 2017

Nadwaga i otyłość to jedne z najczęstszych problemów zdrowotnych naszych czasów. Każdy, kto tego doświadczył wie, że niezwykle trudno jest zrzucić zbędne kilogramy. Rozwiązania pozornie mogą wydawać się banalne – ograniczyć słodycze i smażone potrawy, ruszać się, nie jeść w nocy. W rzeczywistości jednak bardzo trudno jest zmienić przyzwyczajenia, które kształtowaliśmy i utrwaliliśmy latami. Wiele osób traktuje również jedzenie bardzo emocjonalnie – pocieszamy się nim lub nagradzamy.
Nic więc dziwnego, że utrata nadprogramowych kilogramów bardzo nas cieszy i jest naszym sukcesem. Kiedy już pożegnamy się ze starym, bardzo dużym rozmiarem, dostrzeżemy, że żadne ubrania z szafy na nas nie pasują. W takim wypadku oczywiście musimy wybrać się na zakupy, aby zrobić małe roszady w garderobie. Na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas takich zmian w szafie?

Nadmierne ambicje

Apetyt rośnie w miarę jedzenia i wbrew pozorom dotyczy to również osób, które od pewnego czasu jedzą znacznie mniej, czyli tych, którzy są na efektywnej diecie i zrzucają zbędne kilogramy. Po serii postępów mamy wrażenie, że będzie nam dalej tak świetnie szło i możemy śmiało zmniejszyć rozmiar jeszcze kilka razy. Być może się tak stanie, ale nie przyśpieszymy procesu, kupując za małe ubrania. Doświadczenie tysięcy osób mówi o tym, że takie motywatory po prostu nie działają. Jeżeli uda nam się jeszcze trochę schudnąć – wybierzemy się po prostu do sklepu drugi raz i z przyjemnością stwierdzimy w przymierzalni, że wreszcie mieścimy się w rozmiar 38.

Mimo optymistycznych założeń nie warto również od razu definitywnie pozbywać się wszystkich dużych ubrań. Często w diecie następuje efekt jojo, polegający na powrocie do poprzedniej, większej masy ciała. Ubrania z tamtego okresu mogą nam się wówczas przydać, nie warto ich więc od razu wyrzucać. Zresztą wiele osób, które kiedyś zmagały się z otyłością, a teraz są szczupłe trzyma jedne swoje pamiątkowe spodnie. Nawet jeśli są dwa razy za duże, przypominają nam one o walce, którą stoczyliśmy ze swoją otyłością.

Odzież po liposukcji

Jeśli nasza otyłość była naprawdę duża i lekarz stwierdził konieczność wykonania zabiegu liposukcji, również będziemy musieli zakupić trochę nowych ubrań i bynajmniej nie tylko dlatego, że będziemy szczuplejsi. Odzież po liposukcji https://megamedic.pl/pl/c/ODZIEZ-PO-LIPOSUKCJI/159 to ubrania do zadań specjalnych – mają działanie uciskowe, dzięki któremu nasza rozciągnięta skóra i ciało szybciej będą w dobrej formie, taką. Konieczne jest więc noszenie specjalistycznej odzieży. Na pewno powie nam o tym również lekarz kierujący nas na zabieg.

https://filaria.org/certyfikacja-iso-9001/ https://hcfsc.org/wsparcie-dla-rodzin-ile-wynosi-kindergeld/ Szafka łazienkowa z lustrem