Nowoczesne meble o pięknym designie na naszym tarasie

Barbara Wieczorek
marzec27/ 2019

Nawet zwykły taras czy balkon zmienimy w wyjątkową przestrzeń wypoczynkową poprzez wykorzystanie kilku prostych elementów. Wśród nich najważniejsze są meble: nowoczesne meble ogrodowe z pewnością sprawdzą się na przydomowych tarasach, dając użytkownikom wiele komfortu i wygody. Jakie meble wybrać w szerokiej ofercie wielu znanych producentów? Na co zwracać szczególną uwagę?

Znajdź nowoczesne meble i ciesz się ich wyglądem!

Wśród wielu propozycji mebli ogrodowych z pewnością warto opowiedzieć o meblach technorattanowych. Ten rodzaj tworzywa na stałe wpisał się w architekturę naszych ogrodów i tarasów. Technorattan początkowo miał jedynie zastępować klasyczny rotang, z czasem jednak stał się tak popularny, że dzisiaj nie wyobrażamy sobie przestrzeni wypoczynkowej bez takich mebli. Meble technorattanowe cechuje duża odporność na uszkodzenia, działanie zmiennych warunków atmosferycznych, działanie promieniowania słonecznego. Meble technorattanowe, ze względu na swoją nieporowatą strukturę, nie chłoną brudu, wilgoci, a ich czyszczenie nie sprawia żadnego problemu. W różnorodnych kolekcjach technorattanowych znajdziemy designerskie meble na taras takie jak sofy narożne, fotele, leżanki, krzesła, stoliki kawowe i wiele innych.

Klasyczny rattan w nowoczesnej odsłonie

Klasyczny rotang wielu kojarzył się z prostymi meblami o jednolitym kolorze. Dzisiaj producenci mebli ogrodowych zaskakują nas nowoczesnymi kolekcjami rattanowymi, które przyciągają wzrok przede wszystkim przez swój wyjątkowy wygląd. Klasyczny rotang w nowoczesnych projektach sprawdza się wyśmienicie, przez co rotang na nowo gości w naszych ogrodach i na tarasach. Wśród mebli rattanowych największym zainteresowaniem cieszą się nowoczesne krzesła, fotele, ale również niewielkie, dwuosobowe sofy.