Nowoczesne meble ogrodowe na wyciągnięcie ręki

Barbara Wieczorek
wrzesień03/ 2019

Chcąc odmienić wygląd naszego ogrodu nie musimy decydować się na pomoc dekoratora czy specjalisty od zieleni. Obecnie topowi producenci zaproponują nam interesujące rozwiązania w formie mebli outdoorowych oraz dodatków, które zmienią nasze miejsce wypoczynkowe nie do poznania. Jakie rozwiązania wykorzystać? Na co zwracać uwagę podczas kupna mebli do ogrodu?

Jakie powinny być idealne meble ogrodowe?

Szukając pięknych mebli ogrodowych zazwyczaj skupiamy się przede wszystkim na ich wyglądzie zewnętrznym. Pragniemy, aby były zaprojektowane zgodnie z najnowszymi trendami i aby były ozdoba tarasu czy ogrodu. Sami projektanci wychodzą naprzeciw ty oczekiwaniom oferując swoim klientom piękne kolekcje inspirowane najpiękniejszymi trendami w sztuce użytkowej. Musimy być jednak świadomi również tego, że nasze meble każdego dnia będą narażone na działanie zmiennych warunków atmosferycznych, w tym deszczu, silnego promieniowania UV. Istotne jest zastosowanie takich tworzyw, które nie będą podatne na ich działanie. Wybór luksusowych kompletów tworzonych z trwałych tworzyw znajdziemy na stronie zumm.pl.

Trwałe tworzywa w naszym ogrodzie

Współcześnie nowoczesne meble ogrodowe opiera się na aluminiowych, antykorozyjnych stelażach. Zastosowanie takich materiałów sprawia, że meble będą zabezpieczone przed działaniem wilgoci i pojawianiem się ognisk rdzy. Samo aluminium odznacza się również niską wagą, przez co przenoszenie takich mebli nie sprawi żadnego problemu.

Wśród rekomendowanych mebli wymienia się komplety modułowe – ich elementy możemy wykorzystywać osobno lub też razem. Dzięki niewielkim złączkom z pojedynczych części stworzymy obszerną sofę narożną. Meble uzupełniono o nowoczesne poduszki i siedziska wypełnione elastyczną pianką tapicerską. Poduszki tapicerowane są tkaninami o hydrofobowej strukturze.

https://freekatsearch.com https://signwise.pl https://partyhatsforgrownups.com